karminovyjar

Je tento pokrm ze zdravotního hlediska vyvážený?

Nemám stravu zdarma, jako někteří „hosté“ z nejmenované země, které tu Fiala, Pekarová a spol. pozvali, takže musím šetřit…

Je tento pokrm ze zdravotního hlediska vyvážený?

Vepřové sádlo + cibule + česnek
Klobása (obsah masa + 80 %)
Rajče
Fazole v tomatové omáčce
Dochutím bylinkama
Zjemním smetanou

Pokrm konzumuji s pečivem, které je právě v akci

Díky za názory, případně za tipy

Odpovědi
da ny

Zda je nebo není strava vyvážená, nelze posoudit z jednoho jídla/den. Ale z celodenního jídelníčku v průběhu například celého týdne či měsíce.
Objem bílkovin, sacharidů a cukrů ve stravě je individuální. Stejně tak energetický příjem, s ohledem na fyzickou zátěž. Podle zdravotního stavu, případně cíle (snížení x zvýšení x udržení hmotnosti.
Klobása, byť s „vyšším“ podílem masa je nežádoucí uzenina + 20% neuvedených „příměsí“.
Pokud jde o konzervu, ne domácí výrobu, ale průmyslově zpracované potraviny, není to žádné terno! Nic zdravého. Jen k výjimečné/občasné konzumaci, při časové nouzi.

cappuccino

Zdravejsi by to asi bylo s trochou mleteho masa. A kdyz tam nedas tu smetanu, mas chilli con carne.