Autista

Je takzvané vidění skrz růžové brýle psychologický pojem, nebo pojem fyzický?

Jakože vidim doopravdy narůžověle nebo že růžová barva značí bůhvíjakej příjemnej či hatlapatla pocit, ale růžově nevidim, vo co de?

Nejlepší odpověď
annas

Vzpomeňte se na Komenského a Labyrint svět a ráj srdce.

Poutník putuje světem s růžovými brýlemi, vidí kolem sebe svět lepš, í než je, protože brýle má nasazené křivo a koutkem vidí zlo, které je kolem.

Z toho vyplývá, že růžové brýle jsou nadsázka, tedy pomyslné brýle, protože tento frazeologismus ukazuje naivní, zkreslený pohled na život, skutečnost je jen iluze.

Když si člověk cokoliv idealizuje, často udělá chyby., protože se dívá růžovými brýlemi. Když si je sundá, vrátí se do reality a uvidí, že skutečnost je jiná

Říká se, že se vznáší v oblacích. je idealista.

--
Jde o psychologický pojem.

S růžovými brýlemi je možné se setkal v psychologii, když třeba partner 1 si vytvořil představu o svém protějšku, ale ve skutečnosti je to jinak, partner 2 klame, podvádí, předstírá lásku, ale partner 1 má stále růžové brýle na očích, někdy to dlouho trvá, než prohlédne a zjistí, že se mýlil.

Takže si nesundal obrazné růžové brýle tak, jak Komenského poutník viděl jen to hezké.

Pokud si nasadíte skutečné růžové brýle, budete vidět svět takový, jaký ve skutečnosti je, jen bude zabarvený do růžova. – fyzický pojem.

Frazeologismus růžové brýle – člověk vidí vše kolem sebe hezké ,lepší než ve skutečnosti je – uplatňuje se psychická stránka člověka, nepřioustí v myšlenkách, že je to jinak.
.
Sklutečné brýle s růžovými skly -vyzkoušejte. fyzický svět , který je kolem vás, bude zabarvený do růžova – tedy i to dobré i špatné.

Další odpovědi
Rokio

Samozřejmě je to psychologický pojem. Nespočívá to v růžovém vidění (vidíš růžově), ani že máš na sobě růžové brýle.

Když vidíš skrz růžové brýle, tak si svět idealizuješ a jsi velký optimista. Nevidíš kolem sebe to špatné.

Mew.yng

Jako malá jsem viděla svět,ne růžově jako většina dětí když jsou malé,bryle jsem nosila bylo mi asi 7 a řekla jsem si ze bude svět třeba růžový teď jsem straší,a chci zpátky aspoň tu naději…:/