jirka F

Je tady někdo z vás, kdo se učil na zvláštní škole?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud máte na mysli zvláštní školy, starší název pro školy speciální., tak
tyto školy navštěvovaly děti zaostalé nebo postižené. To šlo mimo mě

Chodila jsem ještě na zvláštní školu, ale jinou, na níž mohli studovat zájemci jen po splnění určitých podmínek.

Nešlo o politickou školu, ale studium, které organizoval STÚ podle hlavičkou Národního ústavu vzdělávání v Praze.

Záleží n tom, co kdo považuje za zvláštní.

Další odpovědi
Malvína

Co je podle tebe “normální škola”? Základní, střední, vysoká? Nebo myslíš, kdo se učil na zvláštní škole?

led

Možno je tu niekto, kto absolvoval VUML, ale zo skromnosti to neuvádza.

Viete, že jestvuje aj ponovembrový VUML? "UML bola za socializmu ideologická Večerná univerzita marxizmu-leninizmu. Dnes sa na Slovensku rozbieha druhý ročník Politickej akadémie, ktorú organizuje Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania (IPEV). Tento „nadstranícky a nezávislý“ vzdelávací program má priniesť údajne čisto odborné znalosti pre mladých ľudí, ktorí by sa chceli venovať politike, alebo aj prispieť ku kvalitnejšiemu vzdelaniu už politicky činných ľudí.
pre záujemcov o tento typ vzdelania ( https://politic­kaakademia.sk/roc­niky ) určite má svoju obdobu aj v ČR.

Kelt, prekvapili ste ma (VUML) a súčasne potvrdili, že výnimka potvrdzuje pravidlo

Kelt

Já jsem nevystudoval VUML mám jen první rok, pak to zrušili. V té době to bylo normální, i když z dnešního pohledu ne. Tak si to přeber.

nyjono

Třeba já.
Namám vystudovanou např. normální SPŠ chemickou, ani stavební, ani potravinářství a služeb, ani elektrotechnickou, ani strojnickou, ani normální VŠ zemědělskou nebo přírodovědwckou nebo pedagogickou atd

Rokio

Já jsem byl na mateřské škole pro mentálně postižené, ale moje nejvyšší dosažené vzdělání je úplné střední odborné vzdělání.

Pokud jde o moji základku, tak oficiálně to je normální škola, ale je určena primárně pro dyslektiky.

nyjono

Kelte, je otázkou, jak moc normální to bylo. Většina lidí VUML nestudovala.

anonym

No je třeba k úspěšným studentům přičíst i ty co byli proškoleni mobilním VUMLem (Vulkanizovaný Učitel Marxismu-Leninismu, alias policejní pendrek)

aliendrone

led>>> Ačkoliv jsem nestudoval VUML, tak jsem jím byl v mládí párkrát proškolen. Jednou dokonce i „federálem“, jestli tedy víte, co to bylo. Vy ne? Och, ty nezapomenutelné zážitky z mládí. ;) :D :D

led

Veľavážený aliendrone vaše špecifikácie vzdelaní podľa nejakého vesmírneho kľúča nepoznám, aj keď si pamätám časy, keď ešte školáci mali katechizmus