terry

Je spravedlnost opravdu slepá? V ČR? Nebo i jinde?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/271876-zenu-drti-statisicova-exekuce-kvuli-ukradene-obcance.html

Nejlepší odpověď
anonym

V podobných případech dávám k dobru vyhlášený bonmot kamaráda firemního právníka, který při návratu od soudu na dotaz: Tak jak dopadlo přelíčení?
Odpovídal – „Jako vždycky, paragrafy zvítězily, ale spravedlnost zaplakala.“

Další odpovědi
anonym

Spravedlnost má být slepá, aby nenadržovala jedné straně. Jiná otázka je výklad zákona. Každý soud to má trošku jinak, ale výklad může provádět pouze soud. Veškeré nálezy ústavního soudu jsou pouze doporučení, neboť u nás neexistuje Precedens, tj. závazně se řídit rozhodnutím jiným soudem. Na jednu stranu je to dobře, ale někdy bych byl pro precedens.

ZangetsuTS

No bohužel v ČR tomu tak je a myslím i že ve slovensku ☹
Prostě češi to nechcou řešit nic proti ale toto by se asi v Rakousku stát nemohlo :)