Ametyst

Je slovo “třasořitka” sprosté ?

Když rozložím slovo na dvě, která ho tvoří, třást- řiť, je to zajímavé. A takové nevinné spisovné slovo to bylo. 😉

Nejlepší odpověď
marci1

Není. Třasořitka je lidový název pro konipase, který při pohybu nápadně třese poměrně dlouhým ocáskem (zadečkem).
Obměny slova „třasořitka“: třesořitka, řitotřásek, řitotřesek, třasořítek.
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=3336
😄

Další odpovědi
elkon

Nemyslím, je to lidový název pro konipase a také nevinný lidový výraz, který značí vyplašeného, bojácného člověka, který si nevěří.

Rokio

Nikoliv. Také se dá říct poseroutka a dané slovo obsahuje vulgarismus, když se rozloží. Ani jedno z těchto dvou slov však není sprosté.

Funna

hmmm…sice vím, jak to myslíš, ale v podstatě je slovo řiť spisovné, protože a jak utvoříš rozkaz od slova řítít (se)??…ŘIŤ (se) 🙂…
to, že se používá i pro zadnici už je jiná stránka věci .-)

paul1

To byl nějaký fór na slovo řiť. Možná ho nepovím kompletně, už je to dávno, co jsem ho slyšel, ještě v autoškole. a to je je víc jako půl století.
Manželům se na autě pokazily blinkry, potřebovali odbočit a manžel říká ženě:
Já vystrčím ruku a ty řiď. On vystrčil ruku a ona zadek. 🙂

aliendrone

Jak jistě víš, tak filologické obory nejsou mojí parketou. Každopádně pokud to slovo je sprosté, tak (na můj vkus) MÁLO, téměř bezýznamně! Každopádně je nutné vzít v úvahu i tuto možnost https://www.y­outube.com/wat­ch?v=yVerWTpu­Ep4&ab_channel=ur­majuri 😉

cochee

Považuješ-li „řiť“ za sprosté – ano, ale uvědom si i, že řiť je regulérní odborný lékařský termín (latinsky: anus).