hapiky

Je skvělé, že je zase Charkov svobodný?

Ukrajinská armáda vyhnala Rusy z obklíčeného Charkova. Rusové neměli jinou možnost, než se stáhnout.
„Podle ISW se ruská armáda v posledních dnech nepokusila dobýt nové pozice ve městě, a to kvůli ukrajinské protiofenzívě i obtížím s doplňováním svých jednotek. Ruské armádě se nepodařilo dosáhnout svého cíle město obklíčit a následovně ho obsadit. „Zdá se tedy, že Ukrajina vyhrála bitvu o Charkov,“ uvedl ISW.“
https://www.e15­.cz/ukrajina-vs-rusko-konflikt-valka-aktualne

Nejlepší odpověď
aliendrone

Mně je to šumák, nic si za to nekoupím a ani jiná pozitiva mi to nepřináší.

Je jen fascinující, že lidé trpně sedí a přihlíží k historicky NEJVĚTŠÍ zlodějně PÁCHANÉ NA NICH SAMOTNÝCH (!!!) a místo aby věšeli politiky na lampách, tak melou o nějaké Ukrajině. Inu důvod, PROČ nemusím dem(ent)okracii, kde má každý naprosto bez rozdílu stejný hlas. :(

Další odpovědi
_Bůh_

V první řadě nechápu, co tam vůbec ruští vojáci dělali. Mají snad být v Rusku, ne?!

Pepa25

Je to skvělé, ale nepřeceňoval bych to. Před válkou byly separatistiké regiony asi 7% území Ukrajiny, aktuálně Rusko okupuje dalších více než 11% území, hlavně na jihu v Záporožské a Chersonské oblasti a pak také na SV zbytek Luhanské a části Charkovské oblasti.

paul1

Je to výborné, ale Rusi asi jen takticky ustoupili do předem připravených pozic.

Drap

Téměř každý den se dozvídám ze zpráv, jak Ukrajina vítězí a zahání Rusy. Divím se ale, že při takovém scénaři nejsou Rusi už daleko za hranicí. Jinak se musím přiznat, e je mi to úplně jedno.

da ny

To, že (a zda) je Charkov (34 km od rusko-ukrajinské hranice) v rukou ukrajinské armády, neznamená, že je „svobodný“. Té se možná obyvatelé Charkova (ti, kteří se tam vrátí) dočkají, až bude mír. Konec té války.

Viktorie II.

Analytici: Ruské jednotky se pravděpodobně stahují z okolí Charkova.
Nemám ráda slovo „pravděpodobně“.

led

Hapiky mýlite sa.„Rusové neměli jinou možnost, než se stáhnout.“ Aj v tomto prípade Rusi mali minimálne 2 možnosti:
1 – ustúpiť
2 – bojovať aj za cenu neúmerných strát

Podľa mňa tu ide o preskupenie síl na smrteľné objatie Charkova.

Možno by ste mali sledovať aj podobný web ako je tento, ale v US variante. „Quora“ je sociálna webová stránka s otázkami a odpoveďami so sídlom v Mountain View v Kalifornii. Prirodzene aj tu je istá závislosť na mocenských silách ale nájdete tu zaujímavé informácie z iného pohľadu.

hapiky

led: Neměli jinou možnost – znamená, pokud si chtěli zachránit svoji p.del.

led

Neverte všetko médiám.

da ny

Všechno na Ukrajině, je přece skvělé…
Ukrajinští nacionalisté učí děti střílet Rusy i nenávidět dekadenci Evropy
13. listopadu 2018 10:02, aktualizováno 10:09
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/ukraji­na-rusko-valka-deti-extremismus.A181112_174­700_zahranicni_lu­ka?

_Bůh_

Drap: Někteří lidé jsou holt ignoranti.

hapiky

Drap: Udělal jsi dobře, že jsi se začal divit.