zjentek

Je Severní Korea světu nějak prospěšná? Kupříkladu jak? Třeba i ekonomicky?

(O nás ani nemluvím, my jsme součástí EU, páni, to už je „něco“!)

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Mezinárodní obchod s KLDR je snad skoro se všemi (včetně s Českem) hodně zanedbatelný a obzlášť v poslední době je jakákoli komunikace a obchod na minimu (hlavně od roku 2010/2011).
Obchodují hlavně s ČLR (a i s Jižní Koreou). Korea spíš dováží než exportuje.
A jinak je celkem uzavřená, včetně statistik atd. Jinak je ekonomicky hodně slabá.
Vyváží různé technické výrobky – součástky, motory, trocha nerostných surovin a zemědělských plodin.
Dováží toho spoustu.

Turismus, zahraniční stipendia jsou též zanedbatelné, minimální, kdo by tam taky chtěl.

Není třeba diskutovat o tom jestli je Korea „světu“ prospěšná, ona je součástí světa.

Další odpovědi
hapiky

Otázka by raději měla směřovat na to, jak je S.Korea pro zbytek světa nebezpečná, ale no co, máme alespoň příklad toho, jak lze úspěšně vymývat mozky i za cenu hladomoru.

Dochy

Polovička světa ví „kdo je ten zlej“… Jinak by nějakého zlého musela hledat.

EKSOT123

Hapiky, otázka dobrá. Každý, kdo může, by měl být prospěšný. Otázka prospěšnosti v konzumním systému je ale složitější. Co se nebezpečnosti týče, nevím, odkud by malá Korea brala nějaké velké ambice. Ambice mělo Německo, mají je islámské vlády, možná Čína,… ale kdoví.