irij

je Server program?

server se tedy rovná program? nebo počítač kam směřují(přes který jsou propojeny počítače?

Nejlepší odpověď
lukas

Server je program nebo zařízení poskytující služby ostatním.
Může to být tedy program, můžeme tak ale říkat i celému počítači.
Počítače můžou být propojeny servery, ale není to nutné, můžete mít doma propojené počítače přes krabičku – prvek – nazývaný switch, hub nebo router, nebo pokud se jedná o dvě zařízení můžou být k sobě připojena i bez této krabičky.

Server je většinou výkonnější počítač, který nabízí ostatním počítačům své služby – ukládání/stahování souborů, webové stránky, herní server – prostředí v kterém se může setkat více hráčů, atd.