Avatar uživatele
bolak

Jde poslat uživateli internetu, pokud znám jeho IP adresu zprávu…

…nějakým podobným způsobem jako funguje posílání zpráv po domácích sítích přes netsend?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Drap, briketka10 před 4039 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano, ale je to složité uvedu v několika příkladech:

1.) Pokud uživatel cílového počítače nemá IP adresu veřejnou tak by jste musel mít server který veřejnou IP adresu má a fungovalo by to na principu že by jste odeslal textovou zprávu na server a uživatel by si ji vyžádal ze serveru. Server by musel mít nainstalovanou jistě nějakou databázi.

2.) Pokud příjemce by měl veřejnou IP adresu tak by byl vlastně takovým serverem. Ale jelikož firewally jsou dnes nastavené na to aby počítač byl chráněn proti hackerům tak většina paketů či portu jsou zakázaná. To znamená že by jste musel mít 2 programy. Prvním by byl server který by měl nainstalován ten kdo by měl veřejnou IP adresu, a druhým by měl klienta který by posílal požadavky na server a přijímal by přes firewall pakety. Firewall by věděl že je to paket vyžádán přes program tudíž by ho nechal již projít.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

hele a já myslela, že to jde jen, když zná IP tvoje
heslo na chvíli a spojíte přes TimeViewer né ??
pak přes poznámkový blok si můžete dopisovat
doalelůja :-O
Doplňuji:
jak může vidět Moderátor moji IP??
a kdo je to vlastně ten Moderátor co ???

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ladič pian

Moderátor vidí moji IP?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

jak může vidět Moderátor moji IP??

před 4037 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

hele a já myslela, že to jde jen, když zná IP tvoje
heslo na chvíli a spojíte přes TimeViewer né ??
pak přes poznámkový blok si můžete dopisovat
doalelůja :-O

před 4037 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

I564: Hm, takže prakticky to asi nebude možný. Já chtěl tudle kontaktovat člověka, od kterýho jsem si stahoval soubor, jenže měl jse jenom jeho IPadresu, nic víc. Ale teď mě ještě napadlo, když stahuju od někoho soubor, kterej on uploaduje, tak ho přece taky musím stahovat přes nějakej port, nešlo by to nějak využít? Poslat mu zprávu po stejný cestě kterou on mi posílá soubor? Nechal by to firewall projít?

před 4039 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Re: Ladič pian: Moderátor vidí moji IP? Ano vidí jí. Dělá to každý dnes programátor který si dělá svůj program na webu. Když se udělá něco proti zákonného a policie o tom bude vědět tak majitel webu jen poskytne IP adresu a policie již si obstará ostatní.

před 4039 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek