Avatar uživatele
paul1

Je rozhraním mezi automatem a umělou inteligencí (AI) to, že AI se dokáže sama učit a zdokonalovat?

Nebo se mýlím? 🙂

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Ametyst před 343 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

To bude složitější. Mimochodem, stále žádnou umělou inteligenci nemáme. Máme jen stroje s aplikovanými některými znaky umělé inteligence.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Rozhraním (jinak též „interface“) se myslí to, co umožňuje vzájemnou komunikaci. Tedy např. klávesnice/monitor a související věci (včetně programů), skrzevá které komunikuješ s AI a ona s tebou. Pochop, aby bys TĚŽKO detekoval el. signály prstem a převáděl strojový kód do „lidštiny“. 😉

V širším slova smyslu jde o cokoliv, co umožňuje vzájemnou komunikaci/pro­pojení jinak nekompatibilních věcí. 🙂

Např. „interfacem“ slavného buldozeru „Stalinec“ mezi řadící pákou a rukou člověka (toužícího přeřadit rychlost) byla 10kg palice. 😉 😁 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Automat musí někdo naprogramovat a pak funguje stále stejně. AI je nastavena tak že dál může pracovat s vloženými informacemi a přizpůsobit se. To znamená, že i s informacemi nesprávnými.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

Aliedrone:
významů je víc, např. v informatice:
(v informatice) hardwarové či softwarové zařízení, zprostředkující komunikaci dat mezi dvěma různými úrovněmi.
Jinak je to jen hraní se slovíčky. Já jsem myslel v tomto případě na oddělení od sebe, jakousi hranici, nebo mez. 🙂

zdroj:https://cs.wi­kiquote.org/wi­ki/Rozhran%C3%AD#V­e_v%C3%BDroc%C3%AD­ch

Avatar uživatele
Ametyst

AI je požehnáním pro lháře typu politik, novinář, dosaďte si, co chcete. Volič bude definitivně vyšachován z rozhodování. Možná si ani nevšimne, že má volit neexistující tvář.
https://www.whichfa­ceisreal.com/

Avatar uživatele
aliendrone

Ametyst>>> Jo, to už umíme. S hlasem dokoce v reálném čase (falešné nahrávky/záznamy TLF hovorů). Druhá strana ani NEVÍ, že mluví s někým jiným, než si myslí (pokud se maskující se dobytek nějakou pitomostí neprozradí).

O MILIONECH „z vlády nadšených či alespoň spokojených Čechů“ na FB apod. NEMLUVĚ. Škoda, že v REÁLNÉM životě NEZNÁM ANI JEDNOHO. 😕

Avatar uživatele
paul1

Aliendrone:
správná definice, ale platí i jiná, obecná, která mi na problém automat a AI lépe „pasuje“:
„obecně – myšlená čára, která vzájemně odděluje dvě různé entity s velmi odlišnými vlastnostmi“
zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rozhran%C3%AD

Avatar uživatele
aliendrone

paul1>>> Mnoooo…
Klidně si komunikuj v informatice (a O TOM je přeci tvá otázka) přes „myšlenkovou čáru“, jak je ti libo. Já se budu držet SW/HW vychytávek (viz tvůj odkaz), k telepatii jsem se ještě nedopracoval. Kdoví, možná časem… 😉 😁 😁

Avatar uživatele
aliendrone

paul1>>> Hele, tohle je na DLOUHÉ vysvětlování, NENÍ to „jen o chytrém samoučícím se softwaru“, ale úzce s tím souvisí i HW (tzv. neuronové sítě).

Prostě jsme se poučili a přišli na to, že je NESMYSL „naprogramovat“ AI. A tak jsme okopčili dávno známý patent matičky přírody a vyrábíme něco, co se časem samo vyvine (strojová EVOLUCE). Jen to prostě NEBUDE trvat tak dlouho, jako přírodě (miliardy let) s metodou pokus-omyl. Něco už o evoluci víme a tak můžeme popostrčit kupředu jednak, druhak RYCHLOSt zpracování informace je v případě výpočetní techniky v porovnání s organismem nersovnatelná, o kvalitě paměti nemluvě. PROTO to jde „ráz na ráz“. 🙂

Avatar uživatele
aliendrone

Dochy>>> Striktně máš samozřejmě pravdu, ale uznej, že „umělá inteligence“ zní HEZKY jednak a druhak v souvislosti s tím mě napadá – PROČ jí nedat VOLEBNÍ PRÁVO?

Uznej, že jakkoliv tristní (PROZATÍM!) jsou výsledky třeba GPT4, tak HRAVĚ inteligencí překoná MNOHO LIDÍ, kteří volební právo mají… 😉 😁 😁

Avatar uživatele
Dochy

„„umělá inteligence“ zní HEZKY " – jasně, jedno z hesel, co se dibře prodává 😉
"PROČ jí nedat VOLEBNÍ PRÁVO?“ – protože nemáme žádnou reálnou umělou inteligenci, která by si sama sebe reálně uvědomovala a měla reálný zájem na budoucnosti své a budoucnosti ostatních. V současnosti má vyšší smysl dát volební právo praseti než počítači.

Nový příspěvek