Rokio

Je pseudofilozofování rovno opileckým řečím?

Když se někdo dopouští pseudofilozofování, je to na stejné úrovni (nebo velmi podobné) člověku, který si dá několik piv a pak vede opilecké řeči?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba si uvědomit rozdíl mezi filosofii, vědou a tzv. lidovou filosofií, určitým životním názorem a pseudofilosofií.

Ne každý zná dokonalost filosofie, takže z dokonalého vyvozuje méně dokonalé tedy pojímá jednoduše, , takže tzv. emanuje.

Pseudofilosofie pak znamená jakési „machrování“, plytké řeči, doplnění odbornými termíny, často nesprávně, svědčí o nepochopení myšlenek filosofie. Pravdivý základ je zpochybňován, nejde o hloubku, ale často plácání, které ale mnohé dovede přesvědčit.

“Opilecká “ filosofie – to jsou někdy bláboly, kecy, k jindy to, co se lidem honí hlavou, když jsou střízliví. Životní názor, pohled na dění kolem. Ale alkohol snižuje zábrany, takže často mohou být některé názory pravdivé – ve víně je přece pravda? Je to samozřejmě individuální.

Další odpovědi
Edison

Není si to rovno. Ty opilecké mohou klidně mít i hlavu a patu a nemusejí to být úplné nesmysle.

zjentek

Defiluj pseudofinozofování.

Kepler

Opilecké kecy se vyznačují tím, že řečník zasvěceně hovoří o věcech, o kterých nemá ani páru. S filozofováním to nemusí mít nic společného. Ale může mít, to by pak žasnul i Platón, Aristoteles, Cicero, Descartes, Marx i Babiš. Kolikrát, co se zrodí v obluzené hlavě, je prostě úžasné…:-))