Rokio

Je proti pravidlům tohoto webu žebrání o palce a hvězdičky přes interní poštu?

Pokud uživatel Odpovědi.cz píše ostatním uživatelům do interní pošty, aby mu dali palec nebo hvězdičku za jeho odpověď či otázku, je to proti kodexu uživatelů této webové stránky?

V případě, že je to dlouhodobé, může za to hrozit i dočasné vyloučení z této internetové komunity?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nebuď posera a vybal to, všichni jsme zvědaví, KOMU na bodech až tak záleží! ;) :D
Proti pravidlům to ASI NENÍ, ale na tomhle webu je „proti pravidlům“ snad i dýchání, takže s jistotou to nemůžu potvrdit. :(

Venkoncem si za zdejší body nic nekoupíš, maximálně když ti dá někdo větší počet palců, tak to NĚKDY potěší/pošimrá ego, ale více asi NIC! (V případech, kdy si myslíš, že tvá odpověď je FAKTICKY DOBRÁ a palce to „potvrdí“, obvykle ale ty opravdu DOBRÉ odpovědi nikoho nezaujmou.) Fakt je, že mít DOBROU odpověď vyžaduje primárně DOBROU OTÁZKU a takových se tu zase tak moc nesejde. ;) :D

Další odpovědi
ivzez

Vedle toho, že je to nemorální, je to hrozně hloupé.

Nejde přece o body jako takové (tedy o jejich počet),
ale o to, že některý uživatel považuje mou odpověď za dobrou.

A to se vyžádat, vyprosit ani vyloudit nedá.
Buď ta odpověď dobrá je, nebo dobrá není.

Obdobně je to u otázek.
Jestli někomu přijde otázka zajímavá, dá jí hvězdičku.
Ovšem ani zájem se nedá vyprosit.

Jak tedy docílit vyššího počtu bodů? Jednoduše:
Psát dobré věcně (pokud možno i jazykově) správné odpovědi a pokládat zajímavé otázky (tj. otázky na témata, která zajímají nejen tazatele).

U tebe, Rokio, je důležitá ještě jedna věc:
Odpovídat na to, na co se tazatel ve skutečnosti ptá (k tomu je někdy
potřeba číst mezi řádky, k čemuž se hodí vyznat se v té které oblasti; jindy
zase trochu hádat), nikoliv na to, na co si myslíš, že se ptá.

Ten závěr zjednoduším:
Dvakrát měř, jednou řež.
_______

Doplňuji:

Pravidla nezakazují psát jiným uživatelům o hodnocení.
Podle mne by to ale byl podvod a na ten už pamatují.

led

Ak vám žobrák, nie z núdze, ale z chamtivosti, zaklope na dvere, otvorite mu?
Jednoducho ho považujete za čosi nežiadúce, SPAM a nereagujete na to.
V žiadnom prípade „bodochtíčovi hamižníkovi chamtivému“ bod nedávajte. Ak raz ustúpite, nezbavíte sa ho.

nyjono

Interní poštou o toto žádat můžeš.
Přijde mi to tak trochu pod úrověň.

Drap

V každém případě je to zřejmě nemorální a nevhodné

Kepler

Ono se to děje? Už tě někdo žádal? Nebo kohokoliv z nás? Jestli ano, dejte vědět, nemusíte nikoho jmenovat. Do IP si můžeš napsat co chceš, nezveřejňuje se to, takže adminovi do toho nic není a proti kodexu to taky není.

marci1

Je to ubohé, hloupé a trapné. Ne tak pro tu/toho manipulantku/ta, kteří se toho dopouští. A proto tvrdím: Nenechte se manipulovat a jednejte (tedy i hodnoťte) dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Chraňte si své EGO! 🙂

zjentek

Palec nebo hvězdičku? Pche… Bereš-li v malém, jsi zloděj, ve velkém jsi pak král! Proto je dobré žebrat o min. 500 BODŮ, jinak tady nebudeš mít úroveň. Je fakt, že bodování ZAVÁDĚJÍCÍCH a často doslova LŽIVÝCH infortmací tento web NEŘEŠÍ! Totiž pokud jeho proncip je založen na odpovědích BĚŽNÝCH UŽIVATELŮ, nepředpokládá se, že každý běžný uživatel (chápej jako občan ČR, někdy též SK), bude mít patent na mozek a ABSOLUTNÍ PRAVDU! (;

aliendrone

Moc nerozumím názorům, že je to nemorální. Proč jako? Coby přiblblé bych to hodnotil (protože jak jsem v odpovědi napsal – jediné pozitivum z palce/hvězdy je asi to ocenění ostatních, které v případě „bodu na vyžádání“ jde do vniveč). :)

Ovšem za nemorální bych to nepovažoval, stejně tak jako na silnici, když na mě mávne ženská s píchlým kolem, abych jí tam nahodil rezervu. (Protože je jasné, že na výměně kola nic není nejen pro ženy, ale i pro větší děti, takže to klidně může zvládnou sama.) To bych také mohl považovat za nemorální a vyhodnotit to tak, že je to „ženská líná“ a z více či méně pofidérních důvodů mne chce z lenosti „využít“. Jenže všichni (myslím) víme, jak to je > dlouhé nehty, kolo těžké a obvykle špinavě atd. – prostě nic pro holky, takže bych za tím nějakou extra amorálnost nehledal, no. ;) :)

Spíš by mne zajímalo CO dotyčného k tomu vede, když REÁLNĚ z toho „nic nekouká“? TO JE ZAJÍMAVÁ otázka, ale to asi nikoho zase tak moc nezajímá. NJN, jsem prostě ALIENDRONE, zajímají mne samé „bejkárny“! ;) :D :D

ivzez

No dobře, možná jsem mohla napsat nevhodné.

Jenže já to vnímám tak, jak jsem napsala. Vložím-li otázku
nebo odpověď, je na posouzení uživatelů, jak na ně působí
a jak ji ohodnotí.

Psát si někomu o jejich ohodnocení už mi přijde jako
jednání za něčími zády. I když tu nejde (skoro) o nic důležitého,
je pro mne důležité jednat na rovinu.

led

mám na to pomenovanie:
„Bodochtíč hamižnikovito chamtivý“
toto pomenovanie je medzinárodné, platí aj v češtine aj slovenčine 🙂

aliendrone

:D :D :D :D :D
No TOTO! Tohle bych od Vás nečekal, něco tak sexistického a genderově nevyváženého, to hraničí snad s předpojatostí vůči mužům, kteří POŘÁD chtějí do něčeho bodat či píchat a to HAMIŽNĚ, protože se o to obvykle NECHTĚJÍ DĚLIT, chtíčáci chamtiví! ;) :D :D

BTW – to jste měla na mysli Keplera, že? Tak to jo, to CHÁPU. ;) :D :D ;)

Rokio

nyjono, Drap a zjentek: Já jsem ale nikdy o palec či hvězdičku nežebral na tomto webu. Já jsem to nebyl. Jsem nevinný. Nemůžete mi dokázat existenci ničeho.

nyjono

Nepotřebuju nic dokazovat.
Pouze ti odpovídám na dotaz a píšu svůj názor.