Rokio

Je prospěšné, že se učím španělsky?

Neočekávám pochvalu. Zajímalo by mě, jestli to podle vás má smysl.

Učím se hlavně slovíčka a gramatiku moc ne.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
WalterBishop

ano

Cokoli dělati pro svou vědomost je šlechetné a samozřejmě záslužné. Navíc s jazykem se neztratíš. Co když náhodou budeš cestovat do španělských končin.

Další odpovědi
Rocker

ano

Každa věc,kterou se naučíš,je prospěšná.
I kdyby jsi španělsky nikdy nepotřeboval mluvit,učením si procvičíš mozek.

aliendrone

ano

Se divím, že ti Walter neporadil přibrat MEXIČTINU. ;) :D :D

Filip84

ano

Rozhodně, i kdybys se naučil jenom základní frasis, je to užitečnější, než přemýšlení nad nesmysly, a la „můžu dostat pokutu za to, že čumím na měšťáky?“, nebo „zavřou mě, když někoho podřežu?“.

Drap

ano

rrihamirek1

ano

ano ale pouze kdyz clovek umi poradne svuj matersky jazyk, jakozto vlastenec. tim vsak nerikam, ze konkretne ty bys neumel. jen sdeluji

crystallize

ano

Samozřejmě, španělsky se mluví ve většině státech v Jižní Americe a ofc ve Španělsku, takže pokud tě dané oblasti zajímají, tak určitě to stojí za to.

Bures_StB

ano

Funna

ano

sí…

paul1

ano

Mozek je třeba neustále zaměstnávat, aby člověk „nezblbnul“. Je jedno čím, hlavně to musí být nějaké nové slova, nebo podněta. A k tomu je španělština výborná.

Kazatel

jiná odpověď

Je mi to u řitního otvoru.

df

ne

Pokud ten jazyk nehodláš nějakým způsobem používat, nebo to není vyloženě tvým koníčkem, tak je to obyčejné mrhání časem. To už bych raději ten čas věnoval meditaci.

jáára

ne

Rokio

Walter: Super rychlá odpověď. Díky.

WalterBishop

Jsem zde po delší chvíli, tak jsem byl „nastřelený.“
A Aliendrone, to opravdu ne! I jako vědec jsem obeznámen, jak to ve světě chodí. I když většinu času jsem zavřený ve své laboratoři.