WhiteCrow

Je prokázané, že je Země první planetou lidstva?

Není možné že už jsme žili na jiné planetě a dokázali jsme dostat život na Zemi?

Nejlepší odpověď
Kepler

Prokázané to samozřejmě není. Jako astronom jsem jednou naslouchal, jak si povídá Mars se Zemí:

  • ahoj Země, jak se máš?
  • ále, ani se neptej. Dostala jsem člověka!
  • to nic, to tě brzy přejde…

Další odpovědi
anonym

Možné to samozřejmě je. Víc vám tu ale nikdo neřekne, nelze řici jak je to pravděpodobné, a rozhodně to nebylo prokázáno. Život mezi planetami cestuje docela běžně, ale ne tak jak si to představujete v raketách a během života pilotů. Ve vesmíru život cestuje na mnohem primitivnější úrovni na kometách, úlomcích po srážkách a vyvíjí se ve složitější organismy až v novém prostředí kterému se evolucí dokonale přizpůsobí. Zda ale na Marsu existovala vyspělá civilizace která zničila křehkou ekologickou rovnováhu planety stejně jako to nejspíš zvládne lidstvo i zde na Zemi a na zem utekla, opravdu nikdo netuší, byl by to skvělý příběh to ano, spousta lidí by si přála aby byl pravdivý protože by z toho pro nás vyplývalo jisté poučení a třeba i jistá šance že se začneme chovat zodpovědněji a zohledňovat dlouhodobá hlediska aby Země neskončila pod stejnou slupkou skleníkových plynů které její ugrilují. Tedy ne snad, že by to byl problém pro Zemi samotnou, pro planetu je vrstva atmosféry a veškerý život v podstatě naprosto zbytečná a dokonale postradatelný věc, k ničemu nás nepotřebuje 🙂