eleonnore

Je pro řidiče naučeného jezdit vpravo velký problém sednout za volant ve Velké Británii?

Nevíte, jestli je vyšší riziko, že řidič z kontinentální Evropy bude ve VB náchylnější k nehodě?

Máte nějaké osobní zkušenosti z řízení vpravo, nebo víte něco z doslechu? :)

Díky

Odpovědi
dubraro

Prý to není až tak těžké … ale sám jsem to nezkoušel.
Určitě bude zpočátku mít takový řidič větší pravděpodobnost nehody. Bude zmatkovat při nájezdu na kruhový objezd, může vjet v dálnici do protisměru apod.

zjentek

Půjde o to, jaký stres bude daný řidič cítit, co jej způsobuje, v jaký se nachází lokalitě a jak je k němu okolí tolerantní. Zkrátka- na jízdě se podepíše celková energie zla či dobra, toho kterýho místa.
V Indii jsem řídil různý vozy (vesměs Tata) v období jeden rok. Jezdilo se skrz Kalkatu a v okruhu cca 400km okolo města. Žádný problém jsem necítil, byla to brnkačka, cítil jsem se za volantem suveréněji než v Praze, skutečně. A to byl provoz na jiný úrovni hustoty!

Asi to neumím správně popsat, vyjádřit slovy, co je pro plynulou jízdu důležitý. O to líp to možná odjedu ;)

Jo, možná by bylo dobrý doplnit, že po Britech v Indii dodnes zůstaly široký koleje a po silnicích (nebo co to je) se jezdí vlevo, volant je napravo.

Kepler

Slyšel jsem, že jeden kamioňák měl být poslán do VB a tak si tu jízdu vlevo trénoval ještě u nás. Prý to bylo o držku.