slipknotak

Je přirozená smrt bolestivá?

ve vetsine pripadu to je tak ze vam selze srdce… tim padem se udusite? Nebo jak to je?

Nejlepší odpověď
bolak

ČT kdysi vysílala jeden dokumentární pořad na toto téma. Spousta lékařských kapacit se tam shodla na tom, že smrt by za normálních okolností měla být jednou z nejbolestivějších věcí, které vás můžou v životě potkat, nicméně příroda to prý zařídila tak, že mozek je v době umírání zaplaven různými látkami, jako endorfiny a spousta dalších, díky kterým člověk neje že prakticky necítí žádnou bolest, ale navíc někdy i zažívá příjemné pocity. Umírající osoba je tak vlastně přírodní cestou zdrogována, a proto někteří lidé mají těsně před smrtí smyslové halucinace (cítí vůně, slyší nebo vidí neuvěřitelné věci) a často mluví nesmysly.

Další odpovědi
annas

Zajímají-li vás i další názory, zkuste si projít starší odpovědi.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­101&q=smrt&sa=Vyh­ledat#1122

Sůwa

Ten kdo tohle zažil ti už těžko odpoví, ale většinou lidé, kteří prožili klinickou smrt popisují zážitky jako něco nepředstavitelně krásného. Lépe je zabývat se životem než smrtí, té se nikdo stejně nevyhne.

Drap

Přirozená smrt neni bolestivá, alespoň většinou ne. Pokud selže srdce, přestane dodávat krev do životně důležitých orgánu, a vše , včetně mozku přestane pracovat

michael69

Ty lékařské kapacity se mýlí. Mozek možná je zdrogován či něco podobného,ale vědomí člověka je v té chvíli mnohem vnímavější,než kdykoliv před tím.Umírající ví,že se vrací domů.Co se týče bolesti,nikdo netrpí víc,než je schopen unést.Jak v životě,tak při umírání.Buďte v klidu,můžu Vás s klidem ubezpečit,že umírání je návrat domů,i když se Vám teď zdá,že jste doma tady. :)

lexx

Asi bude ale zatím to vydrželi všichni – plné hřbitovy jsou toho důkazem.