zjentek

je pravdou, že člověk přibere na váze, když je kuřákem a přestane?

..a proč?

Nejlepší odpověď
annas

Proč přiberu, když přestanu kouřit?

Téměř každý druhý člověk, který přestane kouřit, přibere několik kilo. Nikotin stimuluje metabolismus a současně tlumí chuť k jídlu, bývalý kuřák tedy pociťuje větší chuť k jídlu. Jakmile si ovšem metabolismus přivykne na fungování bez nikotinu, tělesné obliny zmizí .

Kouření ničí postavu. Je vědecky dokázáno, že kuřáci mají většinou menší obvod boků, ale postupem času se u nich hromadí tuk kolem pasu. Kouření ovlivňuje metabolismus cukrů a působením inzulínu, což má za následek právě tloustnutí v oblasti pasu. Jakmile vysadíte cigarety, kila budou sice mírně přibývat, ale kdo toto období statečně překoná, bude odměněn hubnutím.

Tělo zbavené dávek nikotinu ušetří denně až 300 kalorií. Po vysazení nikotinu je dobrý pohyb, čímž spálíte několik kalorií a váha nezačne tak prudce stoupat. Jakmile je trochu času, neváhejte tento čas využít pro pohyb. Pokud skloubíte pohyb a nastavíte si správně výživový plán, budete se nejen cítit dobře, sebevědomě, ale také tím budete předcházet nyní velice rozšířeným civilizačním chorobám.

http://fitteam­.eu/caste-otazky-jak-zhubnout/proc-priberu-kdyz-prestanu-kourit/

Další odpovědi
M.

Ne. Je to spíš proto, že člověk si tu cigaretu nahradí něčím jiným a to většinou právě jídlem.

arygnoc

no práve, je to iba nahrádzanie jedného zlozvyku druhým.
radšej ostanem pri tom starom, káva mi lepšie chutí s cigárkom ako s krémešom. O pive či víne ani nehovorím.

iceT

Znala jsem jednoho co přestal kouřit a zhubl a začal zase kouřit a přibral,ovšem je to jen výjimka.

badisko

je …a proc ?..protoze cigarety omezuji chut k jidlu a kdyz prestanes kourit tak mas neustale hlad a na neco chut ..takze se cpes hlava nehlava ..moje zkusenost take jsem prestal kourit …:D ale ze bych nejak vyrazne pribral to ne ..:D

pusinka50

Je to pravda. já jsem toho důkazem, když jsem před pár lety přestala kouřit, za měsíc jsem přibrala 4 kila a vůbec to nebylo proto, že bych více jedla nebo mlsala. není výjimkou, že když člověk přestane kouřit, nabere i 10 kg, aniž změní své návyky. Bohužel ti ale neodpovím čím to je, sama to nechápu. Kouřím dál, nejen proto, že jsem se lekla toho přibývání na váze, ale i proto

huxa

U někoho toto platí.
Proběhne ti změna v metabolismu, můžeš klidně na tuto změnu i umřít, ale to se nestává.