Jak prestat kourit??

mam19 let a kourim od 16.Na cigaretach sem zavisla,kdyz nemam sem histericka a nervni.A sama to nezvladnem.POMUZE MI NEKDO???? dekuji veronika

Nejlepší odpověď
straširybka

já přestala až když jsem chtěla otěhotnět. vydržela jsem dva roky nekouřit, pak začaly grilovačky, sem tam nějaká cigareta a šup a zase kouřim jak darebný kamna už dva roky. nedavno jsem přestala na měsíc a půl a zase jsem to nevydržela. říkám si ale, že po létě přestanu. je to jednoduché, jen se musí chtít. ukecala jsem kamaráda, silného kuřáka, aby přestal se mnou, nevěřil, že to zmákne…pak říkal, že kdyby věděl, jak mu to vůbec nebude chybět, nehulí už dávno 🙂 tak do toho !!! nejhorší je vyplnit ty chvilky, kdy je člověk zvyklý kouřit, něčím jiným, ale dá se to.

Další odpovědi
PostApMan

Párkrát se mi to už podařilo, přesvědčit se k tomu je ve srovnání s tím ostatním jednoduché, ale nejhorší na tom celém je vyplnění těch chvilek kdy jsem byl zvyklí si dát cigaretu.(zas­távka,ráno,pau­za v práci apod.)
Dodnes jsem na nic nepřišel.

(hlavně nezkoušejte ty šílený triky, jako náplasti,žvejkačky apod. je to jen další zavislost, ani omezovani počtu cigaret za den moc nepomáhá,ale je to dobrý start)

ReHu

Jde o to, jak moc chceš přestat. Je to vše o silné vůli.
Víc ti poradit nemohu.

iceT

chce to jen velmi silnou vuli,a tu ja treba nemam.znam kuraka,ktery o sve vlastni vuli prestal kourit ze dne na den.jde to,staci jen chtit.hodne stesti!

lilibou

já kouřila zhruba od třinácti let..přestala jsem ze dne na den..stačí vážně chtít a hlavně mít kolem sebe lidi kteří tě v tom podpoří..nekouřím už 2roky a ani mi to nechybí..jen musíš mít pevnou vůli..akorát jsem trosku pribrala ale to se poddá:)

popelka

já taky přestala automaticky kouřit když jsem zjistila že jsem těhotná..jenže potom při sesezní s přáteli zase začla.kouřil každý.nyní jsem ležela týden v nemocnici na kapačkách-udělali se mě ledvinové kameny.ted jsem asi už měsíc doma a nekouřím docela mě to po té příhodě v nemocnici přešlo..otazka na jak dlouho