Je pravda, že ten, kdo je ateista, tak je automaticky považován za lháře, zloděje a vraha?

Zajímalo by mě,jestli opravdu pravda že ten kdo není veřící a tímto i nechodíte do kostela, tak moc nezapadnete a berou vás za lháře, zloděje a vraha.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, neni to pravda.

Další odpovědi
Kepler

Ne, mně nikdo takto nenazval. Tak se možná vyjadřovala naposledy katolická inkvizice ve středověku. Většina lhářů, zlodějů a vrahů je historicky rekrutována právě z řad věřících. A neplatí to jen pro křesťany.

Mc Merkurion

… a kam bych měl zapadnout? … kterou skvělou víru máš na mysli? … asi to perfektní křesťanství, když píšeš o kostelech, o těch, kdo ve jménu církve a boha táhli v křížáckých válkách a plenili, ty kdo upalovali na hranicích své nepřátele, ti, kteří odsuzují homosexualitu, přestože v jejich řadách bují pedofilie, ti, kteří zakazují antikoncepci … nebo snad myslíš muslimy, kteří ve jménu aláha vraždí? … děkuji, nevím, kdo je tedy automaticky vrah, lhář, kdo kupčí s odpustky …

… mezi tyto nemám snahu ani zapadnout, …

… pravděpodobně ti, co choděj do kostela, se drželi hesla: podle sebe, soudím sebe …

ivzez

Že by věřící soudili podle sebe?

Ale vážně:
Kde jste to slyšel (četl)? Je to nesmysl.

led

Nie, to tvrdia len tí, ktorí nechcú iným priznať pravdu.

Altair-AC

Já teda vrah nejsem

anonym

Na americkém maloměstě stále ano. U nás také, ale to musíš o dvě světové války zpět.

orestez

Oni to řekli? Kdo to řekl?

slevin

ano,je to pravda.

Kelt

Stačí na to aplikovat teorii množin. Kdo chodí do kostela je dobrý, patří tedy do dané množiny. Každý jiný, kdo do té množiny nepatří je špatný, tedy vrah, zloděj a lhář.

bububabu

Ateista neznamená pouze že se zřekl Boha ale rovněž jeho zákonů které jsou založeny na mravním základu. To znamená že ani je neuznává a nečiní podle nich, takže řekněme, od vás ateistů se očekává spíše tohle špatné jednání, nežli mravnost a slušnost, poctivost, moudrost…Ale jen hlupák by soudil at už podle vzhledu, národa či barvy pleti nebo náboženského zařazení. Vždycky to nejpodstatnější je charakter toho člověka a nikdy se nedá takhle předem odsoudit jen proto že je ateista, křestan, černoch nebo loser. Vždycky je třeba toho člověka poznat a pochopit a až potom si o něm myslet že je takový nebo makový, ale i tak, at v tom zlém či dobrém co v něm našel, se většinou člověk mýlí, protože nikdy a nikdo nezná úplně všechny okolnosti kolem toho daného člověka…Nikdo z lidí nevidí do srdce…

led

bububabu, nesúhlasím hneď s prvým tvrdením: „Ateista neznamená pouze že se zřekl Boha ale rovněž jeho zákonů které jsou založeny na mravním základu.“ Ateista sa môže zriecť vyznávania akéhokoľvek Boha, božieho zjavenia a podobných „prvkov“, ale nemusí sa zriecť mravných zásad. Ateista sa nerovná hriešnik.
V nasledujúcich vetách popierate svoje tvrdenie „Ale jen hlupák by soudil at už podle vzhledu, národa či barvy pleti nebo náboženského zařazení. Vždycky to nejpodstatnější je charakter toho člověka a nikdy se nedá takhle předem odsoudit jen proto že je ateista, křestan, černoch nebo loser.“ Mám to chápať ako vašu sebakritiku vlastného výroku?

Mc Merkurion

bububabu: … to myslíš jako vtip ne? „… se zřekl Boha ale rovněž jeho zákonů které jsou založeny na mravním základu.“

led

Kelt, ale túto teóriu množín môžme aj obrátiť. Tu záleží na zadávateľovi úlohy.

Mc Merkurion

ivzez: … omlouvám se, ale až po doplnění jsem si všiml, že máš stejnou myšlenku …

ivzez

Kdyby jen myšlenku, bohužel i zkušenost.
Naštěstí takových věřících moc nepotkávám.

A nemáte se zač omlouvat.