Kuchařosatan

Je pravda, že severokorejská armáda má zastaralou techniku (stíhačky, auta, tanky atd.)?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ani bych neřekl (zvlášť pokud má skutečně nuklární zbraň, jak deklaruje). Je pradva, že zbraně mají především starší ruské a čínské výroby, ale nepodceňoval bych je.

Další odpovědi
Zvidatel

V diktaturách se na armádu penězmi často nešetří. Hodně často je to vlastně jediná věc, která v takovém státě vzkvétá zvlášť, když se do ní cpou veškeré peníze. Na rozvoj armády se tam dbá, takže si nemyslím, že mají nějak zastaralou armádní techniku. Všechno ostatní možná jo, ale tohle ne.
Podivje se i na jiné diktatury nebo ty, které k tomu mají blízko a kolik peněz vráží do rozvoje armády. Stát na tom může být ekonomicky celkem bídně, nemusí být vůbec moderní, lidi můžou žít v chudobě, ale o armádu se dbá. Ta moderní je.

Kryšpín

Až zelené mozky se do války pustí, tak auta tanky stíhačky nebudou zapotřebí.

Vojta24

Tak se nad tím zamysli a všímej si indícií, jejich ekonomická situace je bídná, žijí v podstatě jen z toho co Ruským a Čínským komančům upadne od huby, aby podpořili ten jejich „vzorový komunismus“ 🙂

Kim, když se snaží vypadat státnicky a zazobaně, fotí se tak nanejvýš ve fabrice na hnojiva nebo představuje první chytrý telefon KLDR vyrobený i s custom logem ve skutečnosti v Číně (v KLDR ho jen balí do vlastních krabic) … tolik k jejich vyspělosti, je to jen velká iluze, kterou se snaží budouvat především ve vlastních lidech, ale svět jim na to neskočí. Jediné to umí, tak stavět velké betonové pomníky a to jen díky tomu, že mají tak levnou pracovní sílu – což ale měli i dávní egypťani, a ti dokázali postavit pyramidy.

Kim je zamindrákovaný tlučhuba, proto pšouká ty svoje rakety na stlačený vzduch aby si z něj svět přestal dělat legraci. Jeho schopnosti a možnosti bych nepřeceňoval, pokud by se z vlastní blbosti opravdu dostal do otevřeného konfliktu se západem pak jeho jediná šance by byli opět jen komanští vazalové Čína a Rusko, sám by se bránit ani útočit rozhodně nedokázal, jen by zalezl do bunkru stejně jak ten „hrdina Trump“ – Kim je permanentně nakvašený a ustrašený ratlik, a teprve když jde do tuhého se ukazuje jak bleskově umí zalést do ulity – do té doby štěká, aby ho nezašlápli omylem.