zjentek

Je pravda, že mikrotenový sáček nedýchá, zatímco celofánový dýchá?

A na kvalitě v nich uložených potravin, zejména pečiva se typ pytlíku prý podepíše.

Nejlepší odpověď
nyjono

Mikrotenovým sáčkem zcela jistě vzduch prostupuje.

Další odpovědi
GM

Sáčky určitě nedýchají. Jenom některé jsou prodyšné a jiné zase ne.

Funna

no on je celofán a celofán…ten pravý opravdu propouští plyny, ale takové ty, co se jim tak říká a prodávají se v papírnoictví, to fakt nejsou…ale jde to poznat, pokud ho olízneš, ten pravý je sladký a po namočení a zaschnutí se vypne…
mikrotenový sáček HDPE má jen minimální propustnost par…
a chleba se dřív balil jen do utěrky a vydržel dlouho…

cochee

Hmmm… celofán jsem už „sto roků“ neviděl… v době, kdy byl celofán, tak ještě nebyl mikroten a ty pytlíky byly z „igelitu,“ což byl dobový název pro měkčené PVC, a ty, pokud neměly vadný svár, tak nepropustily ani ň. Mikroten si myslím že není úplně volně propustný, ale páru asi alespoň částečně ano – kdysi jsem s oblibou ohříval houskové knedlíci tak, že jsem dal plátky knedle do mikrotenu, zauzloval a celý pytlik hodil do hrnce s vařící vodou.

Ještě doplním – igelit – původně měkčené PVC, postupem času se začala používat PE fólie a název zůstal. Mikroten – HDPE fólie, původně chráněná značka podniku Granitol Mor. Beroun. Celofán – v podstatě celulóza, tedy nejde výslovně o „umělou hmotu.“ Pravý celofán se prý od 90. let vrací (předtím byl nahrazován různými opravdu umělohmotnými fóliemi), ale třeba já ho jen tak na první pohled nerozeznám od „levého celofánu.“