Katka Ihln

Je pravda, že lidé, kteří nemají rádi zvířata jsou špatní lidé?

Mám kolegu v práci, na kterého nemám dobrý názor vzhledem k tomu jak nadřazeně se ke každému chová a nikomu nic nepřeje (jde za zády a ponižuje, každému káže vodu a pije víno), navíc je hodně materialistický.
Nicméně jiný kolega z kanceláře, která je normálně velká, žádný velký plac, potřeboval se svým starším psem na veterinu po práci, tak si cca hodinu před koncem pracovní doby odjel pro psa a přivedl ho do kanceláře (všichni včetně toho daného kolegy to věděli, protože se ptal den předem zda to nebude problém). Pes byl jen chvilku z vodítka a jen si přišel ostatní z kanceláře očuchat, přišel k tomu danému kolegovi a ten měl pomalu hysterický záchvat. Tak si ho páníček radši dal zpět na vodítko, aby tomu předešel. Kolega, který prodělal hysterický záchvat ze psa co se ho ani nedotkl si rozbalí v kanceláři čokoládu a pes kouká co to šustí, on se toho psa provokativně před páníčkem zeptá jestli chce kousek čokolády a natáhl ruku před sebe. Naštěstí páníček není jako já a s chladnou hlavou odpověděl, že ne, protože je pro psy jedovatá. Kolega s čokoládou se lehce zasměje a odvětví “Já vím, dělám si jen srandu” a pak to tomu psovi nabízel před koncem pracovní doby ještě 3× (pak už jsem šla domů tudíž nevím zda pokračoval se svým “vtipem”). Nicméně mě tohle celé naštvalo a mrzelo zároveň. Jedna věc je nechtít zvířata ve svém bytě/domě, protože ano je to starost jako každá jiná a někdo na to není, ale tohle mě zarazilo.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Možná že ten člověk nemá rád ani lidi. Například toho majitele psa. Na něho si netroufne, tak ho “trestá “ přes pejska. Je to primitivní a funguje to.

Další odpovědi
Rokio

Ne, špatní lidé jsou ti, kdo týrají zvířata. Někteří lidé nemohou chovat zvířat, protože jsou například alergici nebo žijí v paneláku.

orwell

Z toho, že někdo nemá rád zvířata, nelze automaticky vyvozovat, že je špatný člověk. Jsou lidé mající různé alergické reakce na srst zvířat, nebo prostě některá jsou jim bytostně odporná a nic s tím neudělají. Např. hadi, pavouci a jiná havěť. Znám ženy, které před malou myškou vyskočí na stůl a vřeští jako pominuté, přesto bych je neřadil mezi špatné lidi. Naopak někteří jsou schopni učinit pro svého domácího mazlíčka cokoliv, ale bližního svého, by klidně nechali umřít na chodníku. Něco o tom vypovídá vtip:
Žena praví muži: „Vezmi si tašku a běž do marketu koupit brambory!“
Muž na to: „Ale vždyť je tam počasí, že by psa nevyhnal…“
Žena: „A kdo říká, že s sebou máš brát psa? Psa nech doma!“

zjentek

Všeobecně ano, je to tak. 🙏 Haré Krišna

Zvířata nelze nemít rád. Na zvířata je možno třeba kašlat, podobně jako divoká zvířeta kašlou na lidi, ale nezdá se, že by zvířata člověkla neměla ráda, to ne a stejný vztah by měl mít i člověk k nim. Prostě ŽIJ, A NECH ŽÍT. 🙏 Haribol