Avatar uživatele
jirka F

Je pravda, že když jsou přes noc mrazy pod nulou, že už se i jedlé houby nemají sbírat?

nedávno bylo přes noc –2 stupně Celsia znamená to automaticky konec houbařské sezóny.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1667 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

b)nechci se k tomu vyjadřovat (mám jinou odpověď)

Sám v tom nemám úplně jasno, nedávno jsem položil podobnou otázku. Je pravda, že některé houby lze najít i pod sněhem, ale nejde o houby hřibovité. Moje poslední hřibačka se odehrála před týdnem ve výšce okolo 700 m a byl z toho nejlepší sběr snad za posledních 10 let. Že tam byl předtím mírný mráz, vím jistě.

Upravil/a: Kepler

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jirka F Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

b)nechci se k tomu vyjadřovat (mám jinou odpověď)

Některé houby (třeba žampiony) lze zmrazit a pak
z nich klidně vařit, z jiných je po zmrznutí „bláto“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

b)nechci se k tomu vyjadřovat (mám jinou odpověď)

Pokud bude opravdu mrznout , nic sbírat nebudeš, protože nic neporoste. Jinak je to ptákovina.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Zhruba před 3-mi týdny byly u nás houbařské žně. Praváci, kováři krásní a zdraví.
Ale minulou neděli už bylo po nočních mrazících. Hodně praváků a sucháčů už bylo plesnivých a červavých. Ale na polívku a omáčku jsme ještě našli dost a byly OK. Ale bylo taky dost václavek a tak jsem je pobral na guláš.
A tu jsem tedy narazil. Čerstvé – menší byly OK, ale pár větších asi prošlo mrazem a když jsem guláš uvařil, byl hořký. Zřejmě od těch omrzlých. Tak skončil nakonec v hajz.u.:-(

před 1666 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

Takže si myslíš,že je bezpečné hříbky dál sbírat i přes ty noční mrazíky které byli nedávno.

před 1667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dr.luha

Les je chráněnej. Tam se přízemní mrazíky hned tak nedostanou.

před 1666 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Napovědět ti může jen jejich vzhled a konzistence. Pokud jsou příliš měkké až blátivé, jsou příliš staré nebo přešlé mrazem – tak tyhle nebrat. Které jsou pevné, vypadají dobře a bez plísně – no problem.

před 1667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jo, a ty houby nebyly ani moc červivé, protože byla dobrá vlhkost v půdě. Nesbíratelné byly jen starší babky. Ovšem praváci a suchohřiby – jeden skvost!

před 1667 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek