jirka F

Je pravda, že když jsou přes noc mrazy pod nulou, že už se i jedlé houby nemají sbírat?

nedávno bylo přes noc –2 stupně Celsia znamená to automaticky konec houbařské sezóny.

Nejlepší odpověď
Kepler

b)nechci se k tomu vyjadřovat (mám jinou odpověď)

Sám v tom nemám úplně jasno, nedávno jsem položil podobnou otázku. Je pravda, že některé houby lze najít i pod sněhem, ale nejde o houby hřibovité. Moje poslední hřibačka se odehrála před týdnem ve výšce okolo 700 m a byl z toho nejlepší sběr snad za posledních 10 let. Že tam byl předtím mírný mráz, vím jistě.

Další odpovědi
ivzez

b)nechci se k tomu vyjadřovat (mám jinou odpověď)

Některé houby (třeba žampiony) lze zmrazit a pak
z nich klidně vařit, z jiných je po zmrznutí „bláto“.

mosoj

b)nechci se k tomu vyjadřovat (mám jinou odpověď)

Pokud bude opravdu mrznout , nic sbírat nebudeš, protože nic neporoste. Jinak je to ptákovina.

Jiří Bohumil

Zhruba před 3-mi týdny byly u nás houbařské žně. Praváci, kováři krásní a zdraví.
Ale minulou neděli už bylo po nočních mrazících. Hodně praváků a sucháčů už bylo plesnivých a červavých. Ale na polívku a omáčku jsme ještě našli dost a byly OK. Ale bylo taky dost václavek a tak jsem je pobral na guláš.
A tu jsem tedy narazil. Čerstvé – menší byly OK, ale pár větších asi prošlo mrazem a když jsem guláš uvařil, byl hořký. Zřejmě od těch omrzlých. Tak skončil nakonec v hajz.u.:-(

jirka F

Takže si myslíš,že je bezpečné hříbky dál sbírat i přes ty noční mrazíky které byli nedávno.

dr.luha

Les je chráněnej. Tam se přízemní mrazíky hned tak nedostanou.

Kepler

Napovědět ti může jen jejich vzhled a konzistence. Pokud jsou příliš měkké až blátivé, jsou příliš staré nebo přešlé mrazem – tak tyhle nebrat. Které jsou pevné, vypadají dobře a bez plísně – no problem.

Kepler

Jo, a ty houby nebyly ani moc červivé, protože byla dobrá vlhkost v půdě. Nesbíratelné byly jen starší babky. Ovšem praváci a suchohřiby – jeden skvost!