Matiselis

Je pravda, že bílá hladká mouká má menší sytící schopnost než ta hrubá?

Nejlepší odpověď
annas

Myslím, že velký rozdíl nebude, protože obě bílé mouky obsahují lepek a nejsou přílilš zdravé. Oba druhy mouky slouží na krátkodobé zasycení,tedy způsobí rychlý nástup hladu nebo nutkavého pocitu „sníst něco na zub“. … Obě mouky se liší v používání, Jedině snad mouka celozrnná víc zasytí.

Nejvíce ale zasytí mouka žitná, je hutná, proto mají její výrobky vyšší hmotnost a menší objem, přesto více zasytí.