Avatar uživatele
Hanah

Je povinnost vlastníka bytu uhradit Společenství vlastníků vyvložkování komínu?

Společenství zadalo opravu /vyvložkování/kom.průduchu k vůli jinému vlastníku bytu/dehtové skvrny na komínové stěně/.Nyní hlasováním Společenství vlastníků bude požadována fin.úhrada po vlastníku bytu,ke kterému komínový průduch patří.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4297 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

1. komínové průduchy, stejně jako balkony s přístupem z bytů, stejně jako okna v bytech..., patří do SPOLEČNÝCH PROSTOR DOMU (ať se to zdá sebevíc nelogické)

2. pokud SVJ rozhodne (kvalifikovanou většinou), že oprava komínového průduchu se bude realizovat, tak musí být financována ze společného fondu oprav

3. pokud SVJ rozhodne, že opravu bude financovat konkrétní vlastník, pak tomuto vlastníkovi nezbyde než se smířit a uznat argumenty většiny a NEBO podat žalobu k soudu (na což má právo dle zákona o vlastnictví bytů dle § 11/3)

http://business.center.cz/…

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ zohledneni-pozadavku-na-opravu -spolecne-casti-domu-spolecens tvim-sbv-je-mozne

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

No já nevím, ale pokud komín slouží pouze majiteli bytu, logicky by to vyvložkování měl také uhradit. Navíc pro sebe a své blížké zlepší tah v komíně a bezpečnost odvádění zplodin.
Jestliže si vytunelujete fond oprav, budete ho muset stejně všichni dotovat ze svého, tedy pokud si nenajdete nějakého sponzora. Celé mě to připomíná přendávání peněz z kapsy do kapsy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eva

Zrovna nedávno jsme řešili v bytovce opravu komínu.Nemohli jsme se dohodnout jestli komín patří k bytu nebo do společných prostor domu,takže došlo až na právníka.Ten potvrdil,že komín patří do společných prostor,proto by oprava komínu měla být hrazena z fondu oprav.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony