Džanička

Je podle vás lepší vesta na koupání,rukávky nebo kruh pro 3 leté děti???

Nejlepší odpověď
Bumbes

Pro malé děti jsme vždy používali rukávky. Je to jediná pomůcka, ve které se nemůže děcko ve vodě otočit vzhůru nohama. Což je:

  • v kruhu určitě možné!
  • ve špatně utažené a nebo nepadnoucí vestě možné také, navíc pořádně utažená vesta je dětem nepříjemná a sami si jí uvolňují.

To, že se může jakákoliv pomůcka poškodit, je možné, ale starostlivý rodič doufám určitě nenechá tak malé dítě bez dohledu, takže jakákoliv závada je hned odhalena.
Doplňuji:
RE: annas
To že existují organizace, co se snaží aplikovat svůj marketingový program na „supermoderní vesty“, je úplně normální v této době. A také je normální v této době, používání zavádějících informací o tom, že cituji: „Klasické nafukovací rukávky mohou lehce sklouznout.“
Mohu potvrdit, že se nám nikdy nestalo (4 kluci), že by rukávek sklouzl, pokud byl dostatečně nafouknutý (ani lehce, ani těžce nesklouzl).
Navíc po zběžném prohlédnutí fotografií z fotogalerie „Vodníčku“ jsem si všiml, že děti předškolního věku většinou nepoužívají žádné pomůcky a plovají v lehkých plavečkách – žádné supermoderní vesty jsem si nevšiml.
Další záporný fakt je to, že na normálním koupališti jsem v životě žádné takové supermoderní vesty neviděl a na písečné pláži musí být pro dítě docela traumatizující, když se mu za „vestu skafandr“ dostane písek.
Mohu jen konstatovat, že se naši kluci naučili bezpečně a perfektně plavat pomocí obyčejných nafukovacích rukávků za pár kaček.
Takže palec dolu pro relativně drahý „skafandr“ použitelný tak maximálně v okachličkovaném plaveckém bazénu.

Další odpovědi
annas

My jsem vždy dávali dětem korkovou vestu připevněnou na tělo. Z kruhu může dítě vypadnout, může nu někdo vytáhnout ventil, rukávky se mohou propíchnout, prasknout.

Dnes už jsou určitě tyto pomůcky z lepšího materiálu, ale pro dítě od 3 do 6 upřednostňuji vestu.
Doplňuji:
Dívala jsem se na stránky o plavání dětí Vodníček.

Odborníci pro nácvik plavání předškoláků doporučují nejrůznější druhy plovacích vest. Dítě může ve vodě volněji a obratněji pohybovat. Vesta může být připevněna k nohavicím, takže se jedná o jakýsi dres, ze kterého dítě nemůže samovolně vyklouznout. Na trhu se dnes už také dají pořídit plavky, do kterých jsou zašity díly z polystyrenu.

S kruhem se špatně dělají tempa, rukávky dítěti zbytečně nadzvedávají ruce. Klasické nafukovací rukávky i kruh mohou sklouznout nebo se nenápadně vypustit.

Odborníci též doporučují používat bederní pás z barevné porézní pryže, kterému se říká plavecký ježek. Doporučují ho všechny námi oslovené plavecké kluby a školy.

Pás je sestavený z jednotlivých dílů, které se dají přidávat nebo odebírat.

Vhodný je pro všechny věkové kategorie a jeho pořizovací cena se pohybuje okolo 200 korun.

Výhoda takové pomůcky spočívá v tom, že dítě nadnáší co nejblíže jeho těžišti, a jeho poloha při plavání je tak pro něj co nejpřirozenější a zároveň nejsprávnější.

Pokud dítě chce mít ve vodě větší jistotu, můžete pásek doplnit ještě o nadlehčovací kroužky na ruce, které se také dají postupně odebírat.

Klasické nafukovací rukávky i kruh mohou sklouznout nebo se nenápadně vypustit.

1popelka1

Já před xxx lety mívala rukávky, protože z kruhu jsem proklouzávala,ne­udržela jsem se. S vestou nemám zkušenosti.

BEAES

Kombinovali jsme rukávky s kruhem, časem jen kruh. Ve vestě se klukům nelíbilo.

FOG

Drive nic takoveho nebylo a stejne jsme se vsichni naucili plavat.
Dulezity ale asi bude dohled nad detmi a zpusob jejich uceni.
Dnes bych asi jako „Bumbas“ doporucoval jen rukavky,ktere pak jiz lehce odstranite po vyuce.
Doplňuji:
BUMBES,sorry za to „A“.

panenka

Já mám doma pro svého syna kačenu do které si sedne a může se s námi koupat do haleluja.
Jinak u svých dcer jsem používala kruh s rukávky .

ReHu

Myslím, že pro 3-leté dítě je nejbezpečnější vestička. Taková, která se dole zaváže, aby z ní dítě nevyklouzlo.
Viděla jsem i takový opasek spojený s pásy přes ramena. Vpodstatě odlehčená vestička.

led

jednoznačne vestu. Rukávniky sú len pomocné, udržujú dieťa hlavou hore. Kruh nie. dieťa môže cez neho prepadnúť. jediná výnimka kruh s pásom medzi nohami.Dieťa v ňom vlastne sedí.
NAJBEZPEčNEJšIE JE NAUčIť DIEťA PLáVAť-UDRžAť SA NA HLADINE.

aramah

Dcera skusila rukávky ale pak dala vestičku je to bezpečnější. Malej má 2 roky a plave jak čert.Já osobně nemám žádnou skušenost.

Michal

Považuji rukávky za bezpečné,ale nejlepší je,naučit dítě plavat a to co nejdřív.

david1.7

Vestu malí nechce,kruh má ten sedací ale co jsem koupila rukávky tak plaveme,moc se mu to líbí a nemusíme být přímo u něj,ten pás nám je k ničemu také ho nechce a to je malému 2,5roku.

annas

Bumbesi, Vy máte zkušenosti takové, já takové. Našim dětem vesta vyhovovala, brzy ji přestaly používat. Jinak jsou výbornými plavci. Sama jsem byla na koupališti svědkem toho, když jednomu dítěti praskl rukávek.

Protože od té doby uběhlo dost vody, chtěla jsem zjistit, zda se něco v použití pomůcek změnilo.