dust8

Je podle vás lepší Alza, nebo CZC?

Pokud uvedete i důvod, tak to bude fajn. ;)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Jiná odpověď

AliExpress je lepsí!!!

Další odpovědi
anonym

CZC

CZC a to z několika jednou více jindy méně podstatných důvodů.

  1. CZC nemá alzáka 🙂 … dobře to je asi ten méně podstatný důvod ale stále má svou platnost
  2. CZC neutekl z cenového srovnávače heureka aby nebylo vidět na cenové machinace v čase a falešnost slev, což je u Alzy běžný jev. A z toho důvodu se také Alza z cenového srovnávače stáhla aby to mohla lépe před klienty schovat.
  3. a důvod možná nejpádnější je ten, že ČR velmi těží z toho že je eshopovou „velmocí“. Eshopů je tu tolik že konkurenční prostředí je velmi ostré a ceny se tím výrazně tlačí dolů. Pokud ale přistoupíme na to, že raději potlačíme tuto rozmanitost a zaměříme se na odběr všeho z jedniného velkého obchodu typu AMAZON, zcela tím tuto zjevnou výhodu spotřebitele v tržním prostředí ztratíme. Proto zpravidla nikdy nenakupuji u firmy která drží více než 50% trhu a lidé se na ni lepí už jen ze setrvačnosti a obyčejné stádnosti.

Fakt že se ALZA systematicky snaží českého spotřebitele odnaučit používat pro něj výhodné cenové srovnávače je natolik závažný strategický prohřešek této firmy, že je pro mne sám o sobě důvodem jejich služebn nevyužívat.

FlAsh_7

Alza

Větší výběr.

Arne1

CZC

smrt Alzákovi. Katalog mají udělaný slušně – ale nakupovat to nikdy.

Vojta24

Jiná odpověď

… stále je ale nejvýhodnější z pohledu českého spotřebitele při každém nákupu hledat nejdřív na zbozi.cz nebo heureka.cz a teprve podle toho cenového srovnání volit konkrétní eshop. Pokud jdete systematicky touto cestou je jedno zda zakotvíte u alzy, czc, tsbohemie nebo čehokoliv jiného, podstatné je, že vždy dáte stejnou příležitost všem eshopům a vybíráte podle hodnocení uživatelů daného eshopu na nezávislém srovnávači a přirozeně podle nejvýhodnější cenovky.

Dochy

CZC

Štve mně alzák, pokud můžu nakupuju jinde. Pokud něco sháním většinou to v CZC mají o chlup levnější a hlavně pobočku CZC mám víceméně cestou, do Alzy bych musel cestovat nebo si to nechat poslat.

Matiselis

Jiná odpověď

mironet – velmi levné

Vojta24

stále je ale nejvýhodnější z pohledu českého spotřebitele při každém nákupu hledat nejdřív na zbozi.cz nebo heureka.cz a teprve podle toho cenového srovnání volit konkrétní eshop …

Matiselis

no ale situace se komplikuje pokud mas nekde uz nejaky ten postup ve VIP programu, treba hodne VIP bodů. Pak pro tebe muze byt vyhodnejsi nakoupit v eshopu ktery podle cenovych srovnavacu nevychazi dobre (ale ty tam diky VIP mas treba dopravu zdarma). Dostavame se k tomu, ze se mozna vyplati najit eshop s dobrym VIP programem a byt pripraven si obcas trosku priplatit, ale zato postupovat ve VIP programu… Touto cestou navic usetris cas (nebudes hledat nejnizsi cenu, proste pujdes do sveho oblibeneho obchodu)… a cenove srovnavace pouzivat jen kdyz v tvém NEJ obchodu dané zbozi nebudou mit…
ale nevim jestli se to skutecne vyplati, jen takova myslenka

Matiselis

no ale situace se komplikuje pokud mas nekde uz nejaky ten postup ve VIP programu, treba hodne VIP bodů. Pak pro tebe muze byt vyhodnejsi nakoupit v eshopu ktery podle cenovych srovnavacu nevychazi dobre (ale ty tam diky VIP mas treba dopravu zdarma). Dostavame se k tomu, ze se mozna vyplati najit eshop s dobrym VIP programem a byt pripraven si obcas trosku priplatit, ale zato postupovat ve VIP programu… Touto cestou navic usetris cas (nebudes hledat nejnizsi cenu, proste pujdes do sveho oblibeneho obchodu)… a cenove srovnavace pouzivat jen kdyz v tvém NEJ obchodu dané zbozi nebudou mit…
ale nevim jestli se to skutecne vyplati, jen takova myslenka