Petusinka

Jaký notebook 11,6 nebo 13,3 palce vybrat?

Ahoj, poradil by mi prosím někdo, jaký notebook s velikostí 11,6 nebo 13,3 vybrat?
Moc tomu nerozumím, tak bych potřebovala poradit. Chtěla bych to hlavně do školy na psaní přednášek a běžné surfování po internetu – je tedy pro mě prioritou velká výdrž baterie a také nízká váha.
Samozřejmě bych ráda co nejnižší cenu..předem díky za všechny tipy :)

Nejlepší odpověď
Bedy

Záleží, kolik do toho chcete investovat. Výbornou vobou by mohl být tento notebook: http://www.al­za.cz/hp-pavilion-touchsmart-11-e000ec-d449712.htm

Má velmi úsporný, přesto velmi solidní dvoujádrový procesor, velkou 8GB operační paměť a taky i velkou výdrž baterky – nemá velký problém vydržet 7 hodin na baterku, při vypnuté wifi apod. se dostanete možná až na 8 hodin.

Výhodou může být idotykový displej – to je v kombinaci s Windows 8 vynikající volba pro ty „metro“ aplikace. JInak ntoebook je lehký 1,4kg.

Pokud chcete takový tabletonotebook s výdrží skoro 12 hodin, tak doporučím http://www.al­za.cz/lenovo-ideapad-yoga-11-silver-d459348.htm

Tento tabletonotebook jsem nedávno doporučil sestře – taky ho má do školy – a zatím je s ním velmi spokojená. Má tam předinstalované Microsoft Office zdarma, zařízení je velmi lehké (kilo a něco málo) a má to prostě jako normální notebook na psaní a zároveň i jako tablet když překlopí klávesnici – jen teda s rozdílem, že to není žádné prkénko na krájení salámu nebo drahé zrcátko jak řada levných tabletů, ale má to orpavdu kvalitní tablet s kvalitním operačním systémem a s kvalitními „vnitřnostmi“. A za ty peníze se opravdu vyplatí.

Pokud by to bylo na Vás moc drahé, tak můžu doporučit levný, ale přesto dobrý netbook Lenovo IdeaPad S100 nebo HP 655 H5L07EA.

Značky HP a Lenovo mohu doporučit. Naopak moc nedoporučuju levnější Acer, Asus, Samsung či PackardBell. Nemám s nimi příliš dobré zkušenosti.

Další odpovědi
leporela22

tak velikost obrazovký nehraje roli to spíš kvalita obrazu a notebooky nejsou tak těžké v dnešní době se váha notebooku okolo 2–3 kg
a na výdrži záleži spotřeba notebooku jakože zdroj kolik wattu

klob1

Ahoj,tak si zajdi někde obchodu,kde mají vystavené obě velikosti a uvidíš.
Nejlevnější bývá v obchodech Elektroword a Alza.Pak v počítačích zase je rychlejší servis.
Jinak se dívej na zkušenosti uživatelů ne prodávajících­.recenze ti pomohou.

huxa

leporela22-tvůj příspěvek má pro tazatelku nulovou hodnotu.
Bedy-prosímtě, takový procesor, no, kdyby notebook byl za sedum tisíc, už by to procesoru odpovídalo, má sice malou spotřebu, přesto dlouho nevydrží.
Raději jsi měl doporučit nějaké Lenovo, třeba tento-http://www.czc­.cz/lenovo-ideapad-u410-cervena/133815/pr­odukt
pro tazatelku-kdybych měl vybrat levný notebook do školy, bude to tento.
Jinak, jestli by sis trošku připlatila, budeš mít také za „málo“ peněz hodně muziky-http://www.al­za.cz/sony-vaio-t13-touch-stribrny-d448964.htm
Sony má dobrou pověst, o zákazníka se starají a nemají nějak přemrštěné ceny. Tady tento vydrží déle, než předchozí uvedené notebooky, zaručeně se nebude sekat, což by bylo nepříjemné v půlce přednášky a před spolužáky si ostudu také neuděláš :)

Jsemtady

Hele to je na tobe, jak moc velkej displej chces mit, jak to budes vyuzivat .. zamysli se .. chces s tim spis polehavat na polstari a sledovat videa a fb v autobuse, nebo je to trosku na praci a spis to budes mit doma? Kak casto a dlouze na tom budes psat, aby to lip padlo do ruky a nebylo to moc male? Ja treba bych bral vetsi a s numerickou klavesnici pac nesnasim prepinani s alt+ atp a ocenim vetsi obraz a vyssi rozliseni obrazu a vykon, ty ale muzes potrebovat treba jen neco maleho do kabelky .. v tom ti tezko poradit.