Savier

Je operace, kvůli které pes nebude moct štěkat, z morální hlediska v pohodě?

Zjístil jsem, že taková operace existuje. U nás je sice zakázaná, ale ve spoustě státech USA je povolená. Jedná se o operaci hlasivek. Pes si pak už nikdy nezaštěká… Je tato operace v pohodě, kdyby byla aplikována pro psa, který neustále štěká?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejen že je to nemorální, ale i pořádně zvrhlé. To, že neutale štěká neni vina psa, ale jeho majitele.

Další odpovědi
Rocker

Představ si,že by ti vyoperovali hlasivky a už by jsi nikdy nemluvil.Bylo by to moralně v pohodě?
Za stěkaní psa může ve větsině připadů výchova a výcvik páníčka.

Ametyst

Vůbec to není v pohodě. Pes je hlídač, proto štěká. Dělá svou práci.

zjentek

Byl bych později obezřetný pes který štěká nekouše.

paul1

Pes jako hlídač musí štěkat, tím zahání vetřelce. Fakt je, že někteří psy, když se rozštěkají, zapomínají přestat, nebo zase štěkají na kde co. Náš také – na ptáky, na auta, zvlášť na čtyřkolky , ty má nějak v žaludku. Napomínání a povely ticho, přestaň atd. moc nepomáhají.

Filip84

Savier, to jsou zase otázky, tvl! 🤦‍♀️

Tož nic, já Ti ufiknu kule, jak Pasti, pasti, pastičky (1998). Bude to „z morálního hlediska v pohodě“?

Pes komunikuje štěkem pouze s námi, psi mezi sebou komunikují kňučením, pachy, řečí těla, vytím. Tak když pes štěká, tak projevuje radost, volá, varuje, já to normálně i poznám, co tím „štěkem“ chce pes říct, většinou.

A jak s ním budu komunikovat, když nebude štěkat? Zase pakoniny, tvl. Kokoti! 🙄🤦‍♀️👿👿👿