Rokio

Je normální, když spousta mladých uchazečů o zaměstnání, chce co nejvyšší mzdu a mít nejvíce bonusů za co nejméně práce?

O mzdové podmínky, ani o benefity jsem se nezajímal, když jsem se ucházel o svoji současnou pracovní pozici. Zároveň je to moje první zaměstnání na HPP. Toto povolání vykonávám už více než 3 roky.

Pracuji za minimální mzdu, na normy, práci musím dělat správně (neexistují u nás kvalitáři) a nemáme proplacen ani prostoj (stav, kdy chybí materiál, a proto je nařízeno volno). Když je prostoj, platí se standardně 80 % průměrného výdělku. 60 % se platí při živelných pohromách.

poznámka: Vím, že vykonávat svůj job správně je samozřejmost. V některých firmách ale zaměstnanec nezaplatí způsobenou škodu, pokud ji provede z nedbalosti. V podniku, kde pracuje jedna moje příbuzná osoba, ještě nikdo nic neplatil (za škodu na majetku).

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to normální. Člověk je od přírody líný tvor. Kdyby člověk nebyl líný, tak doposud lozíme po stromech. Ještě jsem neviděl, a ani neslyšel o člověku který hledá zaměstnání s co nejmenší mzdou za co největší dřinu.

Další odpovědi
INRI

Když chodíš do zaměstnání jak to, že jsi pořád na internetu?

elkon

Není, ale je to otázka výchovy doma. Neumí rozlišovat hodnoty a nejsou vedeni ke skromnosti. Mladý člověk vyjde ze školy, v podstatě nic neumí a hned vyžaduje vysokou mzdu. Chybí mu soudnost a pokora, napřed se musí zapracovat, ukázat co umí a pak mu může být zvyšován plat. Já mám zkušenost, že mladý člověk přijde na pracoviště a první co jej zajímá, je kam se zašít s mobilem v ruce. Do práce jej je třeba nutit a vše je potřeba po něm kontrolovat, protože ač by měl, často toho moc neumí a kvalitu práce neřeší. Není to sice pravidlo, ale je jich většina. Ale peníze by chtěli jako zkušený pracovník.

marci1

Není, ale je tomu tak. Mladým se dnes říká KK (kákačka). Při eventuálním vstupu do pracovního procesu by chtěli kilo (100 tis. Kč) a káru (fáro).
😄

Schluker

Je to absolutne normalni. Kazdy by chtel byt co nejlepe ohodnocen za co nejmene prace. To, ze jsou jejich predstavy obcas mimo realitu je vec druha. Ale on uz si je pracovni trh vychova.

Ty jsi v dost odlisne situaci. Do prace chodis ne aby ses uzivil a osamostatnil, ale aby ses nenudil. Tenhle luxus ma jen minimum lidi.

zjentek

Ještěže ty jsi normální (skromný a poctivý) a trápí tě konzumní peklo všude okolo. Palec nahoru pro tebe i tvou maminku.

Dochy

Ano, je to normální. Většina lidí samozřejmě chce mít co nejvíc a dělat co nejmíň. Je to přirozené. Rozumný člověk toto přání ale předem porovná s realitou a zkrotí svá očekávání.

da ny

Ano. Člověk se nechce dřít jako soumar, otročit, za nízké mzdy.
To, že chtějí co nejvyšší mzdu a zajímají je benefity, případně náborové příspěvky, jim nezazlívám. Považuji, za správné. Hlavně tam, kde je „hlad“, po pracovní síle.
Absolvent bez zkušeností, by se měl teprve v praxi zdokonalit.
Pokud mají nějaké zkušenosti, něco umí, ať si vybírají, kladou podmínky.
Všichni nepočítají s tím, že se budou v práci poflakovat, držet stále v ruce MT, během pracovní doby.
Oni také zaměstnavatelé chtějí, aby zaměstnanec odvedl co nejvíce práce, za co nejnižší mzdu.
MINIMÁLNÍ MZDA zaměstnance, je „ostuda“ zaměstnavatele. Jemu vyhovuje levná pracovní síla. Domnívám se, že je opodstatněná jen pro ty, kteří nemají žádnou odbornost (základní vzdělání), žádné pracovní zkušenosti. Na začátku, než se zaučí, při výkonu neodborné, pomocné práce.
Zaměstnavatel také neví, koho přijímá a zda to nebude zajíc v pytli. 😉

Rokio

INRI: Teď máme neplacený prostoj. Jinak mám zatím nulovou absenci. Nikdy jsem neměl neschopenku.