Svaten

Je normální, když chci mít svobodu?

V budoucnu bych chtěl emigrovat z ČR (respektive. EU). Vím že to není jednoduché, ale jednou bych chtěl jít u EU pryč protože tady nemá člověk žádnou svobodu ( i když ČR sama o sobě svobodná je.)

PS: Jasně že oproti zbytku světa je tady svoboda (zatím) dobrá, ale EU je nadnárodní organizace, nikoliv stát, která svobodu omezuje tak že brzy nebude co omezovat. A EU je jedinou nadnáeodní entitou, tudiž v ostatních státech (demokratických) omezuje svobodu pouze stát.

Nejlepší odpověď
Justin1

Normální to je do té míry, dokud nechceš mít takovou svobodu, která by byla na úkor práv ostatních.

Další odpovědi
Ametyst

Jistě že to je normální a pro občana malé země pochopitelné.

aliendrone

ANO, je to normální. Nicméně bych si dovolil tě upozornit, že míra svobody, kterou zde zažíváš je celosvětově NADSTANDARDNÍ. Nečekej, že je moc míst, kde je to lepší, je tomu oprávě naopak. Nepodlehni iluzi, že jinde není „chlebíček o 2 kůrkách“.

Samotný fakt, že je zde OHROMNÁ SPOUSTA negativ a prasáren (pravdoláskaři, všedobrodějové, globalizace, bezbřehá korupce či tendenční vymývání mozků) neznamená, že „jinde to je MNOHEM lepší“.

Už jen z tvého samotného „Vím že to není jednoduché,…“ se mnozí válejí smíchem (tedy přinejmenším ti z nich, kteří zkoušeli „jak je to jednoduché dostat se za kopečky“ za bolševika) a poukazuje to na to, že toho o situaci moc nevíš.

Není ŽÁDNÝ problém vycestovat (zatím). Udělej to, zjisti SÁM jaké to je jinde a pak se rozhodni. A kdybys NÁHODOU změnil názor, tak co? Prostě se vrátíš, no. :)

Drap

Záleží pouze na trobě, zda je to normální nebo ne. Klidně běž kam chceš. Nikdo ti bránit nebude. Jen jedna věc by mne zajímala, co si představuješ pod slovem svoboda a která země by ti vyhovovala?

Pepa25

Píšete nesmysly. Je naopak velmi jednoduché z EU emigrovat, nežijeme v žádné totalitě, nikdo vás tady nedrží. Také můžete přemýšlet, proč počet těch, kteří chtějí do EU imigrovat výrazně převyšuje počet lidí, co emigrují. Ale samozřejmě vaše volba. Kažpodádně zjevně nejde o otázku, ale o proklamaci, takže není nač odpovídat …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Svaten

Drap – nějaká mimo EU, ale najít zemi mimo eu kde se dá normálně žít je oříšek.. Prostě hlavně tam nesmí působit žádná nadnárodní entita typu EU, i když EU je prakticky jediná co je s integrací takto daleko.

Ametyst

Aliendrone, vidím skoro vždycky svět stejně jako Ty. (Kromě těch předjíždějících áček v serpentinách v lese 🙂 Západ je bohužel prolezlý politickou korektností, a lidi tam se ještě dostatečně neprobudili, aby poznali, že se šrouby utahují. Zde hezký rozhovor s dvojitým emigrantem Martinem o současné Americe: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=iSBGQJ4CI6s