Heeeeeeeeelp

Je normální, když 3 policisté křičí na 14letého chlapce při výslechu, aby se přiznal k něčemu, co neudělal?

Nejlepší odpověď
Arne1

Samozřejmě, od toho přece polici máme.

Další odpovědi
Kazatel

Buď, rád, že tě nenechali potrhat psy a nerozbili hlavu obuškem. https://cdn.i­mages.express­.co.uk/img/dy­namic/78/590x/­secondary/Amster­dam-3837153.webp?r=16411402­26799

Justin1

To mi nepřipadá normální.

Dochy

Ne není. A kdyby se i přiznal, rodiče mají právo se ohradit. Pokud se nemýlím, veškeré právní úkony, kdy dítěti nebyla umožněna přítomnost rodičů jsou poměrně snadno napadnutelné a na policajty by mělo být možné minimálně podat stížnost, pokud ne rovnou podat trestní oznámení.

Disraeli

To je všechno? Z tohoto mi to normální nepřipadá, ALE o co přesně jde? 14letému chlapci může PŘIPADAT, že na něj někdo křičí, ale jistý nátlak ze strany policistů, aby se dotyčný přiznal, tam je a musí být… je to součást jejich práce. Přísnost taky hned nemusí znamenat křičení nebo zastrašování. Hlavně bez detailů ti jen těžko řeknem, jestli to je nebo není normální. Situaci prostě na základě TVÝCH pár málo slov (a tvého strohého popisu) opravdu neposoudíme.
Stydlivému dítěti ve školce se může klidně zdát, že ho chce učitelka sníst… nebo později, když už si na cizí zvykne, ale ocitně se ve stresovější situaci a někdo takový na něj mírně zvýší hlas a zamračí se, hnes si myslí, že mu jde o život a je to pro něj konec světa. ;) Puberťák jakožto starší už může být trochu zbyklejší, ale při jednání s policisty to může vnímat velmi zkresleně (ostatně i dospělí).

Pokud má někdo s policií problém, může si na policii, či konkrétní policisty stěžovat: https://www.po­licie.cz/clanek/stiz­nosti-jak-a-kde-si-stezovat.aspx Každopádně bych doporučoval, aby to bylo oprávněné, když už si chce někdo stěžovat.
Pokud se opravdu ten 14letý domívá, že vůči němu policisté jednali s „nepřiměřenou silou“ a nespravedlivě, směle může něčeho takového využít. Vzhledem k tomu, že je nezletilý a ještě k tomu má pod 15, tak by to měli řešit zákonní zástupci, popřípadě jiné osoby a úřady, pokud se to bude dále řešit.

„Stížnost by měla být co nejkonkrétnějš”… toho si v otázce „skvěle využil“, abychom to mohli posoudit, takže jestli bude i tvá stížnost taková, pak se nediv, že bude hned smetena ze stolu. ;) https://www.po­licie.cz/clanek/u­rad-vnitrni-kontroly-jak-a-kde-si-muze-obcan-stezovat.aspx

Emefej

U výslechu musí být přítomný zákonný zástupce nebo pracovník OSPDu, ti se měli ohradit.

elkon

Neznáme detaily, tak nelze ani spekulovat.

aliendrone

No, za bolševika to byla (dle dnešní terminologie) „zrůdnost systému“, dnes je to správně pravdoláskařsky „občanskoprávní vymoženost“. Nic se nezměnilo, no. :(