Kostk@

Je normální dávat braskovi drahé darky?

Jsem v pubertě a braskovi(3roky) kupuju samé skvělé ale zároveň drahé dárky . Dávám na ne svoje úspory. A to i když nemá oslavu neceho..
Kamosky mi říkají ze to není normální a tak jim chci dokazat proste ze nemaj pravdu ze ho mám jen rada… Ale když tak o tom přemýšlím , nechci ho zase rozmazlovat,,, ale ja ho nerozmazluju …- a ani si ho nekupuju jak by nekteri nazvali. Jen ho mám rada :3 a ja hrozne moc hodnej a proste dokonalej a ja si mislim ze si to zaslouží :3 :)
Doplňuji:
Ja se mu věnuji porad :) … A dobře pokusím se mu nekupovat dražší dárky než by mneli :D… A to ze mu jsou tři roky neva :)
Mám ho moc rada .. A vyrábíme spolu i různé věci uz umi i abecedu a učím ho číst něco pomalu přečte :P :D … Děkuji za vaše mile odpovědi :) vážím si toho :3 ;)

Nejlepší odpověď
marci1

Je hezké, že máš svého malého bratra ráda a chceš, aby měl radost. Ale pokud mohu poradit, zkus mu těch dárků kupovat méně a ne tak drahé. Čím více děti mají hraček, tím méně si s nimi hrají a méně si jich váží. Zkus si s ním něco nakreslit, vyrobit a tak ( jistě to děláš ). Svého výtvoru si bude velmi vážit. Mějte se pořád rádi. 🙂

Další odpovědi
iceT

Pokud bude odmala zvyknutý dostávat drahé věci jen tak,nebude si v budoucnu ničeho vážit a bude chtít drahé dárky,aniž by se o ně zasloužil.Máš ho ráda?Hrej si s ním,nemusíš mu nic dávat.
Svoje úspory si můžeš šetřit pro svoje potřeby,nebo na dárky k vánocům a k narozeninám.

ivzez

Není normální dávat bráškovi drahé dárky.
Máš-li ho ráda, dej mu to nejcennější, co můžeš.
Věnuj mu svůj čas a pozornost.

Vymysli společný program, hraj si s ním,
malujte si spolu, skládejte melodie,
vymýšlejte texty k známým písničkám,
choď s ním na procházky, …

To nejlepší, co lze dítěti/bráškovi dát,
je věnovat mu kus sebe.

Nuk nuk

Záleží na Tobě, kolik do dárků pro brášku investuješ. Pokud Ti to nevadí, je to jen na Tobě. Na druhou stranu, malé dítě (mám také 3 letého syna) nemá absolutně potuchy o hodnotě hraček a věcí a není ani příliš dobré, aby bylo zahrnuté hračkami a ještě k tomu hodně drahými.
Takže nejde ani tak o to, jestli to je normální, ale spíš jestli to prospěje bráškovi. Možná, když budeš chtít něco koupit, nebylo by špatné domluvit se třeba s mámou, co konkrétně potřebuje. Nebo třeba malého brášku (pokud nejsi plnoletá, tak třeba i s maminkou) vzít někam do muzea, na nějakou zábavnou akci vhodnou pro děti a tak. Utratíš za to možná stejně jako za hračky, ale prospěje to víc. 3 leté dítě už zajímá skoro všechno – po ČR je x muzeí vlaků, letadel, aut, myslím, že si vybereš ;)

DoctorWho

O to tady nejde..
Kup mu třeba pastelky ,nebo plyšáka a bude šťastný ,však je mu 3 !

mosoj

Když na to máš je to normální dávat dárky. Jenom je to v tvém případě zbytečné. On je ještě malý, aby pochopil že je něco drahé a něco ne. On to ještě nerozlišuje.
Také jde o to, naučit ho to rozlišovat.

anonym

Není to normální, protože nemáš svůj vlastní příjem. O všech dražších dárcích (ne-li úplně o všech) mají rozhodovat rodiče.
Mít bratra ráda, to ještě neznamená, že ho budeš zahrnovat svou neustálou péčí a dárečky. Nechej ho také, aby se naučil samostatnosti a dokázal se zabavit sám.