hapiky

Je nezpochybnitelná pravda, že vše důležité je v pohybu?

Nejlepší odpověď
cochee

Naprosto vše se hýbe, nejen důležité věci.

Další odpovědi
annas

Podle některých vašich otázek je vidět, že kladete jakoby filozofické otázky. Samozřejmě existují jedinci, kteří filozofií považují za pavědu. Ale i filozofové řešili pohyb.

Např. Herakleitos
Podstatou je učení je změna ve vesmíru. Potvrzuje to svými výroky – dvakrát neleze vstoupit do téže řeky, protože vše plyne, vše se mění. .. pnatha rei. Samozřejmě řeka je stejná, ale voda v ní teče, takže se mění.

Podobně to tvrdil o slunci,, které je vždy nové…, stejně oheň atd.

Rovněž je známá jeho teorie protikladů, kdy spolu zápasí dobro x zlu, zima x léto, aktivita x odpočinku atd.

Aristoteles sice věřil v nehybného hybatele, který uděluje pohyb. Z tohoto názoru vznikl křesťanský Bůh.

Ale i přesto vytvořil filozofické kategorie – např. látka a tvar (obsah a forma) – i zde je pohyb – třeba z hlíny se stane cihla, z cihly dům atd. Nebo člověk – je stále člověk, ale také se mění i vyvíjí.

Stejně tak roste strom, květina, stále jsou to stromy, ale mění se.

Takže vše je v pohybu, přece svět se skládá z částic, atomů a molekul, které vykonávají neustálý pohyb, i když možná je ale někdy uspořádaný, jindy nikoliv.

klumprt

Dokud bude měnit polohu aspoň jedna částice ve vesmíru bude platit, že vše je v pohybu vůči alespoň této částici. Když se pohybovat přestane, zastaví se čas.

Lamalam

Ano. Úplně vše je v pohybu.

Mc Merkurion

… vzhledem k tomu, že země se pohybuje, je tvá otázka špatně položená: ne vše důležité, ale VŠE je v pohybu …

Emefej

Vše je v pohybu, to důležité i to nedůležité.