Vojtishko

Je nenošení zimní bundy formou otužování?

Zkrátka nosím celou zimu jen tričko, na tom třeba svetr a kabát, který ale není příliš teplý. Dá se to brát jako forma otužování a je to zdravé takto chodit? Všiml jsem si totiž, že když jsem s tímhle takto začal, přestal jsem mít takovou tu rýmu, chřipku, nachlazení apod. a moje tělo mnohem lépe snáší chlad.

Odpovědi
Kepler

Oblékám se stejně, na teplou zimní bundu jsem už dávno zapomněl, vlastně ani není třeba. Vyjma několika opravdu mrazivých dní, kterých bych za posledních pár let spočítal na prstech. Za formu otužování se to pokládat dá, já už nějaké nachlazení a tak neměl nejmíň 20 let.

elkon

Nosím celoročně košile s krátkým rukávem a v zimě zimní bundu (ale kvalitní). To je vše. Žádný svetr.

zjentek

Stačí se každý ráno osprchovat studenou vodou a venku si nos, co chceš!