Avatar uživatele
Kajoch

Je nenažranost… podle vás,hlavní vlastností dnešních podnikatelů,po­litiků a umělců ?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? orestez před 1952 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

U některých asi ano,
ale podle mne zdaleka ne všech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kryšpín

Můj starý příbuzný pamětník pronesl, Ringo Čech údajně byl v parlamentu a po čtyřech letech prý prohlásil, nelze mezi nima vydržet, všichni kradou

Upravil/a: Kryšpín

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Určitě ne u všech. Dokonce věřím, že jen u menšiny. To bychom si pak mohli jen vzít provaz a jít se zastřelit do rybníka. A oni by pak rychle následovali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Nemůžeš házet do jednoho pytle podnikatele, politiky i umělce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Položme otázku jinak: Kolik je těch, co jdou do politiky s pouze dobrými úmysly?
Kolik je těch, co se nechají časem zviklat?
Kolik zůstane poctivých?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No pokud se ptáš na nenažranost, nuikoli hamižnost, tak…

Viděl jsi kdysi v TV předvolební spot, kde reportáři navštílili knížete (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Karel_Schwar­zenberg) u něj doma a on v županu a s fajfkou v ústech vařil v kuchyni „lidový“ bramborový guláš? Byl tam krásnej záběr zblízka, jak stojí nad plotnou, cosi si pro sebe šišlá s tou lulkou v hubě a do hrnce s bublající hnědou tekutinou po hrstích valí kvádry uzeniny, který těsně před tím na kameru krájel luxusním nožem z několika tyček pravýho maďarskýho uheráku skutečně „velmi nahrubo“ a vůbec se s tím nijak nepáral, no to ti byly kusiska…!

Tak já nevím, ale většina z nás tady U NAS NA PRAJSKE TO ROBI Z PARKOVEHO!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kajoch

To ivzez…u některých určitě ne.Ale zdaleka většiny,podle mne…

před 1952 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Já to vidím obráceně.

Myslím si, že většina lidí „jde do politiky“ s cílem něco
změnit tak, aby se všem občanům žilo lépe.

Podnikatelé a umělci často navazují na rodiče, prarodiče apod. U umělců je ještě jeden aspekt → má-li člověk k něčemu talent, pak se ten talent vždycky nějak projeví. Třeba až v pozdějším věku, ale projeví (nedovolí člověku se tomu nevěnovat).

před 1951 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Nenažranost určo ne. Spíš snaha ovládat něco, nebo někoho. To by ukazovalo na vyšší status člověka. Ovládat 6 aut, 4 tanky a celou blbou armádu neschopných, kterým platí. U umělců, dnešní směr hudby třeba v Belgii, kde se předškoláci seznamují s rappery, no, to je kultura ale nebude mít mnoho společného s klasickým podnikáním. Nenažranost patří do rodin celých politiků a kandidátek. I potvůrky chtějí a věří, že dostanou vše.

před 1952 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek