Kajoch

Je nenažranost… podle vás,hlavní vlastností dnešních podnikatelů,po­litiků a umělců ?

Nejlepší odpověď
ivzez

U některých asi ano,
ale podle mne zdaleka ne všech.

Další odpovědi
Kryšpín

Můj starý příbuzný pamětník pronesl, Ringo Čech údajně byl v parlamentu a po čtyřech letech prý prohlásil, nelze mezi nima vydržet, všichni kradou

Kepler

Určitě ne u všech. Dokonce věřím, že jen u menšiny. To bychom si pak mohli jen vzít provaz a jít se zastřelit do rybníka. A oni by pak rychle následovali.

nyjono

Nemůžeš házet do jednoho pytle podnikatele, politiky i umělce.

hapiky

Položme otázku jinak: Kolik je těch, co jdou do politiky s pouze dobrými úmysly?
Kolik je těch, co se nechají časem zviklat?
Kolik zůstane poctivých?

zjentek

No pokud se ptáš na nenažranost, nuikoli hamižnost, tak…

Viděl jsi kdysi v TV předvolební spot, kde reportáři navštílili knížete (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Karel_Schwar­zenberg) u něj doma a on v županu a s fajfkou v ústech vařil v kuchyni „lidový“ bramborový guláš? Byl tam krásnej záběr zblízka, jak stojí nad plotnou, cosi si pro sebe šišlá s tou lulkou v hubě a do hrnce s bublající hnědou tekutinou po hrstích valí kvádry uzeniny, který těsně před tím na kameru krájel luxusním nožem z několika tyček pravýho maďarskýho uheráku skutečně „velmi nahrubo“ a vůbec se s tím nijak nepáral, no to ti byly kusiska…!

Tak já nevím, ale většina z nás tady U NAS NA PRAJSKE TO ROBI Z PARKOVEHO!!!!

Kajoch

To ivzez…u některých určitě ne.Ale zdaleka většiny,podle mne…

ivzez

Já to vidím obráceně.

Myslím si, že většina lidí „jde do politiky“ s cílem něco
změnit tak, aby se všem občanům žilo lépe.

Podnikatelé a umělci často navazují na rodiče, prarodiče apod. U umělců je ještě jeden aspekt → má-li člověk k něčemu talent, pak se ten talent vždycky nějak projeví. Třeba až v pozdějším věku, ale projeví (nedovolí člověku se tomu nevěnovat).

orestez

Nenažranost určo ne. Spíš snaha ovládat něco, nebo někoho. To by ukazovalo na vyšší status člověka. Ovládat 6 aut, 4 tanky a celou blbou armádu neschopných, kterým platí. U umělců, dnešní směr hudby třeba v Belgii, kde se předškoláci seznamují s rappery, no, to je kultura ale nebude mít mnoho společného s klasickým podnikáním. Nenažranost patří do rodin celých politiků a kandidátek. I potvůrky chtějí a věří, že dostanou vše.