zett

Kdo je podle vás nejlepší politik?

Z oblasti česka když se zaměříme

Nejlepší odpověď
marci1

Za mě: odpovědět nelze. Politika je vždy boj o moc. ☹
Henry Louis Mencken řekl: „Dobrý politik je něco tak nemyslitelného jako čestný lupič.“ Pokud si představíme nejlepšího politika abychom se pobavili, tak to bude asi pan Kalousek: 🙂
https://g.cz/5-duvodu-proc-je-miroslav-kalousek-nejlepsi-politik-v-historii-ceske-republiky/

Další odpovědi
annas

Nevím V jakém smyslu nejlepší?

Stále čekám, že mě zaujme politik, který splní to, co slíboval před vollbami.

Sliby jsou často chyby.

„Ze zkušeností víme, že politici se nakonec vždycky spolu domluví – na občany.:“ Patricie Holečková

Více zde: https://aforis­my.webnode.cz/a­forismy/temata-/politika-a-politici/

autacek

Božský Andrej.

Kelt

Nepoužívejte superlativy, nejlepší, nejhorší a pod. Vše se vztahuje k určitému období. Někdo třeba prodal určité území jinému, a mohlo se to stát před mnoha sty lety, a tehdy to bylo výhodné a dnes to dělá velké problémy nebo opačně. Podle čeho hodnotit? Podle průměrného platu, národního důchodu, stavu financí, počtu zavřených nebo zlikvidovaných odpůrců, podle pochlebovačů a těch co lezou do zadku? Podle oblíbenosti a popularity, podle toho jak se objevuje na veřejnosti, jak mluví, co mluví, jak se obléká a jak žije?

Rokio

Karel Schwarzenberg

oprava otázky:

Poté, co jsem se dozvěděl některé zásadní negativní informace o panu Schwarzenbergovi, je pro mě nejlepším politikem Andrej Babiš.

O Babišovi je sice známo řada negativních informací, ale byl to také právě on, kdo výrazně pomohl české ekonomice. Také je to velmi pracovitý člověk a co se týče jeho podnikání, tak v tom je taktéž velmi úspěšný.

ivzez

Nejsympatičtější mi je Ivan Bartoš,
ale ani on není nejlepší.

aliendrone

Nejlepší v čem? Pokud jde např. o to, kterak se udržet ve vrcholné politice za každou cenu, tak jednoznačně vyhrává Kalousek. ;) :D :D

Drap

Marek Benda. Nic neumí, nic jiného nikdy nedělal a ani toho moc nepokazí.

Mc Merkurion

… a kdo podle tebe ??? …

elkon

Každý, kdo pracuje ve prospěch celku jak nejlépe umí a nekouká na své pohodlí.

led

Praotec Čech

Moje zdôvodnenie:
1 – oblasť som dodržala a neurčili ste funkčné obdobie politika.
2 – aj dnes sú mnohí velikáni minulosti aj velikáni súčasnosti.
Napríklad súčasná súťaž na RTVS „„Najväčší Slovák"je licencovaný formát BBC. Vo Veľkej Británii bol program „The Great Britons“ vášnivo diskutovaným a populárnym seriálom." https://www.rtvs­.sk/najvacsi-slovak/o-relacii vyberá sa tam nielen súčasník ale aj ľudia z minulosti.
Preto aj politik minulých čias môže byť dodnes kvalifikovaný ako najlepší politik.
3 – Ak by otázka znela „najlepší dnešný politik“ moja odpoveď by bola iná.

anonym

1.faze:studuješ a jsi v tom dobrý. Učitelé říkají že máš potenciál a že to někam dotáhneš

2.faze:snažíš se co nejvíce prohlubovat svou odbornost. Zdokonalovat schopnosti věcné argumentace a jsi pyšný na svůj konstruktivní přístup ke každému problému

Ve svém oboru jsi skvělý ale nikdo tě nezná

3.faze:chceš povýšit na vyšší level. Především platově. Chceš se stát politikem. Začínáš se vlichocovat do přízně voličů a zjišťuješ, že ti tvůj konstruktivní logickýprisyup považuji za projev chladnokrevnosti, zjišťuješ že tudy cesta nevede…

4.faze:stává se z tebe čistý populista. Nemáš na nic vlastní názor a co říkáš ovlivňují jen průzkumy a ankety veřejného mínění.

Jsi politik ale své schopnosti jsi kvůli tomu musel hodit za hlavu a za všech okolností jdeš s davem (ať už pravdu má nebo ne) … Dobrý politik neexistuje

Mc Merkurion

@led: … určil: „je“, tím pádem čas přítomný, já chtěl říct Jíříka z Poděbrad …

led

Nemáte pravdu, aj dnes sú mnohí velikáni minulosti aj velikáni súčasnosti.
Napríklad súčasná súťaž na RTVS „„Najväčší Slovák"je licencovaný formát BBC. Vo Veľkej Británii bol program „The Great Britons“ vášnivo diskutovaným a populárnym seriálom." https://www.rtvs­.sk/najvacsi-slovak/o-relacii
vyberá sa tam nielen súčasník ale aj ľudia z minulosti.
Preto aj politik minulých čias môže byť dodnes kvalifikovaný ako najlepší politik.
Ak by otázka znela „najlepší dnešný politik“ moja odpoveď by bola iná.

Mc Merkurion

… no, nevím, mne stačí že je napsáno: „kdo je …“, co dělaj dělaj na slovači a okolo je mi fuk: http://e-skola.sweb.cz/SLO­VESA_nepravidel­na_slovesa.html což je čas přítomný, stačilo napsat: „jakého znáte …“

ivzez

@Aliendrone

A co Němcová, Benda & spol.?