Reganois

Je nějaká písnička podle vás, která zraje jako dobré víno? Tedy, čím starší, tím lepší na poslech?

Která?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nemám to tak. Poslouchám ráda něco nového a vždycky je z čeho vybírat. Někdy se bavím tím, jaký vkus jsem mívala a co se mi kdysi líbilo, co mě dnes už neosloví. Výjimkou je nezapomenutelná klasická rocková muzika, která mizí.

Další odpovědi
Kelt

Na to nejde odpovědět jednoznačně. Tak ti mohu říct že tahle, za hodinu bych napsal něco jiného a druhý den zase něco jiného. Je pravda, že si rád pouštím starší písničky, naše i zahraniční a při poslechu mne hned napadne 10 dalších a uteče klidně hodina i dvě. Třeba jsem si stáhnul Divoký Bill, pak mám Scorpions, a na youtube si pouštím každou chvíli něco. Taky jsem si poslechl pár písniček od Beatles a to nesmím zapomenout na české hudební filmy- Kdyby tisíc klarinetů a jiné, kde bylo mnoho hitů. A na některé filmy se dívám jen proto, že je tam určitá skladba, melodie.

ten který je

To posoudí příští generace.Až uzraje,tak už tu nebudem.
https://www.i­rozhlas.cz/kul­tura/hudba/hal­berstadt-nejpomalejsi-koncert-sveta-nemecko-john-cage_2009051723_kro

Justin1

Mám rád písničky s výraznou melodií a výraznými akordy v doprovodu a toto nacházím převážně v hudbě několik desítek let staré, takže rád poslouchám třeba rock’n’roll a country, ale i písničky od Boney M, Smokie, Pussycat a podobně.

Kepler

Podle mého názoru to mohou být jen písničky, které jsme sami kdysi slyšeli a staly se z nich evergreeny. Možná i starší, pokud nás nějak zasáhly. Nějakou dobu to byly třeba ty od ABBA, před nim Beatles. Dokonce mám rád i Louise Armstronga. Postupem času ale ty upadnou v zapomnění a zmizí jako loňský sníh. Díla klasiků – to už je jiná kapitola.

elkon

Nerozlišuji písničky takto, ale spíše bych vyzdvihl dvě kapely, které šly z hitu do hitu. První je, nebo vlastně byla americká kapela CCR (pamětníci jistě zkratku znají) a naší kapelu Turbo, v původní sestavě (ještě zde v Plzni), s Richardem Kybicem. Pak ještě mám přeci jednu skladbu, která je překvapivě ještě starší než já a kterou jsem znal, ale až po mnoha letech jsem zjistil jméno a název kapely, která ji hrála (myslím, že před časem už jsem ji zde v nějaké souvislosti zmínil). Píseň se jmenuje Lions Sleep Tonight a hrála ji americká kapela The Tokens.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.