Avatar uživatele
Reganois

Je nějaká písnička podle vás, která zraje jako dobré víno? Tedy, čím starší, tím lepší na poslech?

Která?

Zajímavá 0 před 1141 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Nemám to tak. Poslouchám ráda něco nového a vždycky je z čeho vybírat. Někdy se bavím tím, jaký vkus jsem mívala a co se mi kdysi líbilo, co mě dnes už neosloví. Výjimkou je nezapomenutelná klasická rocková muzika, která mizí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Na to nejde odpovědět jednoznačně. Tak ti mohu říct že tahle, za hodinu bych napsal něco jiného a druhý den zase něco jiného. Je pravda, že si rád pouštím starší písničky, naše i zahraniční a při poslechu mne hned napadne 10 dalších a uteče klidně hodina i dvě. Třeba jsem si stáhnul Divoký Bill, pak mám Scorpions, a na youtube si pouštím každou chvíli něco. Taky jsem si poslechl pár písniček od Beatles a to nesmím zapomenout na české hudební filmy- Kdyby tisíc klarinetů a jiné, kde bylo mnoho hitů. A na některé filmy se dívám jen proto, že je tam určitá skladba, melodie.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

To posoudí příští generace.Až uzraje,tak už tu nebudem.
https://www.i­rozhlas.cz/kul­tura/hudba/hal­berstadt-nejpomalejsi-koncert-sveta-nemecko-john-cage_2009051723_kro

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Mám rád písničky s výraznou melodií a výraznými akordy v doprovodu a toto nacházím převážně v hudbě několik desítek let staré, takže rád poslouchám třeba rock’n’roll a country, ale i písničky od Boney M, Smokie, Pussycat a podobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Podle mého názoru to mohou být jen písničky, které jsme sami kdysi slyšeli a staly se z nich evergreeny. Možná i starší, pokud nás nějak zasáhly. Nějakou dobu to byly třeba ty od ABBA, před nim Beatles. Dokonce mám rád i Louise Armstronga. Postupem času ale ty upadnou v zapomnění a zmizí jako loňský sníh. Díla klasiků – to už je jiná kapitola.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nerozlišuji písničky takto, ale spíše bych vyzdvihl dvě kapely, které šly z hitu do hitu. První je, nebo vlastně byla americká kapela CCR (pamětníci jistě zkratku znají) a naší kapelu Turbo, v původní sestavě (ještě zde v Plzni), s Richardem Kybicem. Pak ještě mám přeci jednu skladbu, která je překvapivě ještě starší než já a kterou jsem znal, ale až po mnoha letech jsem zjistil jméno a název kapely, která ji hrála (myslím, že před časem už jsem ji zde v nějaké souvislosti zmínil). Píseň se jmenuje Lions Sleep Tonight a hrála ji americká kapela The Tokens.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek