zjentek

Je nějak či něčemu prospěšné hledat smysl života?

Já jakožto už probuzený k hlubšímu uvědomění, kterého ze zmiňované příčiny a vlastně meritu věci přestalo chápat širé okolí včetně blízké rodiny a přátel, jsem si položil otázku, k čemu by tohle, při způsobu světa, jak ho známe/tvoříme, mělo být takovému „hledači“ vlastně prospěšné. A jak říkám, jako duchovně hluboce probuzený člověk, který však i přes toto své probuzení stále zůstal na cestě svého vývoje, tak jako takovému se mně znenadání vyjevilo, že podobné hledání je pro hledajícího vlastně zhoubné v ohledu právě na jeho okolí v podobě lidstva/lidských bytostí okolo. Takové hledání smyslu života a nedej bože třeba i jeho nalezení, totiž pro hledajícího může mít fatální důsledky mezi nakupujícím zbytkem lidstva. Není zde někdo , kdo by v odpovědi smysluplně vysvětlil? Na př. by to mohl být uživatel arcimozek, který je takový spirituálně oproštěný od čehosi a tedy taky takový skoro už jako by probuzený k uvědomění. Děkuju.

Nejlepší odpověď
led

Každý človek by mal hľadať a spoznať zmysel svojho života.
Ak tak nerobí, je len bábkou v rukách iných.

Další odpovědi
Rokio

Smysl života je podle mě být šťastný. Nebo splnit nějaký cíl, který si člověk vytyčí.

Obvyklé je, že zdravý člověk by měl založit rodinu a vybudovat si kariéru.

Hledat smysl života je důležité. Bez něj by člověk nežil, ale jen přežíval. Pouze by proplouval životem.

da ny

Ne vždy.
Přemýšlet o smyslu života, může být ošidné, k ničemu Ponechme stranou vědu, lékařství). Jde o náš život.
Představy o jeho smyslu se mění s věkem a možnostmi.
ŽIVOT SE MÁ ŽÍT.
Hledání může být marnění času, který tady máme.
Smyslu našeho života je třeba dát nějakou energii, jít mu naproti. Něco dělat.
Vědět, co chci.
Uvědomit si, jestli mám nějaký talent, nadání, vlohy. POZNAT SÁM SEE.

Čeho chci dosáhnout, co umět, v oblasti, která mne naplňuje, baví, těší. Nebo se k ní postavím tak, abych něco dělal s chutí, nadšením (hlavně, bez odporu/nechuti).
Chci po sobě něco zanechat (není povinnost)?
Co nás přitahuje, co nás baví, zajímá? Za tím jdeme, to děláme.
Chci být pokojený. Chci/nechci rodinu, děti (chci, aby byli šťastní).
Chci pomáhat lidem. Chci stavět, budovat. Chci chovat hospodářská zvířata, domácí mazlíčky.
Chci létat (balon, letadlo). Chci být lékařem. chci být dobrým technikem. Chci být kominíkem. Chci péci chléb.
NĚKDO JDE CESTOU PŘÍMOU, JINÝ OKLIKOU, tam, kde má být. 😉

Na cestě životem stále něco objevujeme, nové možnosti, další cesty.
Život je třeba žít, nepromarnit malichernostmi.
Nikdo nás nepřinutí (v dospělosti), cesty, smysl, způsob si volíme sami.
Lesní cesta se může změnit v chodník nebo autostrádu.
To máme ve svých rukách, ve své mysli. Přání/cíle, které můžeme měnit. Měnit, s ohledem na věk, naše schopnosti i fyzické možnosti.

paul1

Já myslím, že každý má počas svého života splnit nějaký úkol, má tady nějaké poslání. Někdo ho splní dříve, někdo později.

Ametyst

Má to smysl jenom v případě, že má člověk spoustu volného času. Protože pokud je přitlačen ke zdi, a je rád, že je rád, na nic převratného nemá čas. Existenční problémy vždycky převáží.

Roman71

Rozhodně..

Přemýšlivý člověk dříve či později pochopí, že „nejen chlebem je člověk živ“ a že má i duchovní potřeby, které materiálními věcmi uspokojit nelze. Pak přijde na řadu zkoumání historie a poznání, že spousta věcí je jinak, než nás učili ve škole a život nabírá hlubší smysl a směr.

Je to na delší povídání, ale nejsem takový spisovatel, jako někteří zdejší uživatelé..
Rád si na tohle téma popovídám s kýmkoliv osobně, když je to aspoň trochu možné.

marketkass

Určitě, hledání smyslu života může být na mnoha úrovních velmi prospěšné. Jedná se o filozofický dotaz, který zajímá lidstvo již po staletí, a i když nemusí existovat jediná definitivní odpověď, cesta k objevování této otázky může vést k osobnímu růstu a naplnění.

df

Od inkarnace k inkarnaci plníme úkoly v našich životech. To je naše cesta k jednotě, k dokonalosti. Kdo pozná, že slouží vyššímu cíli, ten nalezne i štěstí. Dokud to nepochopíš, tak ti nic nepomůže