Kajdamajda

Je něco, čeho ted litujete, nebo co byste ve svém životě změnili?

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka – můžete si projít další odpovědi.

Je lepší litovat, že jsme něco zažili, než litovat, že jsme nezažili nic?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-lepsi-litovat-ze-jsme-neco-zazili-nez-litovat-ze-jsme-nezazili-nic

Napsal Giovanni Boccaccio:
Je lépe litovat, že jsme něco zažili, než litovat, že jsme nezažili nic.
Lépe je pykat za to, co jsme si užili než litovat to, co jsme propásli.

Jak se to vezme. Když člověk něco zažil, už to změnit nemůže. Je pravda, že na to příjemné se lépe vzpomíná. Nepříjemné věci zanechají jizvu, ale život jde dál. Tím, že člověk něčeho lituje, tak si stejně nepomůže. Čas nelze vrátit, stejně jako vyřčené slovo a vystřelený šíp …

Když něco nezažiji, nevím, zda by to bylo to pravé ořechové … jenže kdyby = chyby … Mělo tak tak být … Litovat? Spíš člověka občas mrzí, že TO dopustil …

Ne všechno je tak, j jak si představujeme, po čem toužíme …

Další odpovědi
Drap

Takových věcí je celá řada. Bohužel čas, ani činy vrátit nelze.

da ny

Zásadní věci bych neměnila. Litovala jsem jen, pokud jsem něco „nestihla včas“ :)
Již nelituji, neměnila bych, vše je, tak jak je a má být 🙂

jjj123456789

Ano, že jsem se narodil (toho lituje i většina lidí v mém okolí.)