hapiky

Je nebo působí někdy člověk dojmem neslyšícího, když jde o přírodní léčebné způsoby a přírodní produkty?

Bylinkáři a mastičkáři si svoje léčebné bylinky a vůbec léčebné způsoby berou mnohdy sebou do hrobu.

Odpovědi
Kepler

Já jsem jich zatím příliš mnoho nevyzkoušel, ale nikdy neměly valný účinek. S jednou výjimkou: rozdrcené listy aloe – spáleniny se velmi dobře léčily. Jinak na mně příliš neúčinkují ani farmaka klasické medicíny, takže ani přírodní produkty nezavrhuji. Na někoho mohou působit velmi dobře.

Kelt

Ty si myslíš, že si objevil Ameriku? Nevím, kolik máš roků, ale pro zájemce se vždy najde literatura, rada i odborník. Jsou knihy o léčení pomocí bylinek, čínská medicína, léčení pomocí cviků a různých procedur. Například Taoismus, u nás třeba Janča a jiní. Jsou i příklady vyléčení. Dříve toho byly plné regály, ale i dnes jsou ty knihy. Ale když to zajímá tebe, je to v pořádku a když ne, tak se nic neděje. Každého baví něco jiného, nebo každý se s tím seznámí, až přijde jeho čas. Já třeba vím, že jsou prodejny hudebních nástrojů, drahých oděvů a jiné, ale nepotřebuji tam chodit a neodsuzuji jiné. A taky jsem si něco přečetl a divil jsem se, že to ostatní neznají. Podle sebe soudím tebe.

anonym

Za přírodní léčebné postupy většinou jen hlupáci nasazují placebo. Tím se dají možná léčit hypochondři ale ne skutečně nemocní lidé,kteří potřebují lék účinný.