Horryk

Je možné získat od operátorů záznamy telefonních hovorů?

Myslím to v případě důležitého telefonátu, řešení občanskoprávního sporu, poslední hovory z danou osobou před smrtí, získání minulých hovorů pro osobní potřebu nebo pro archivaci, uzavření smlouvy atd.
Pro mě je to docela zajímavá otázka. Můžete mi říct, jestli je to teoreticky možné? Předem děkuji.

Odpovědi
Pepa25

Záleží, co myslíte pod pojmem „záznamy“. Pokud údaje, kdy se který hovor uskutečnil a na jaké /z kterého čílsa, tak lze – a nejen teoreticky. Hlavní omezení je stáří – operátoři musí zachovávat záznamy např. pro vyžádání policie 6 měsíců. Někteří operátoři nabízejí podobný výpis hovorů v internetové samoobsluze zdarma (např. mobil.cz). Většina to má jako placenou službu. Výpis lze vyžádat i jednorázově.

Arne1

Funguje to hlavně v amerických filmech. U nás je reálné získat výpis s jakým číslem a jak dlouho jsi kecal – to ostatně normální operátoři zpřístupňují automaticky.