Avatar uživatele
Rokio

Je možné, že technicky se moje nohy zmenšují?

Vysvětlím to. Je dána průměrná velikost nohy. Ta se postupem času zvětšuje, jelikož lidé málo chodí. Dříve lidé měli menší nohy.

Moje nohy jsou pořád stejně veliké. Nezvětšují se. Nohy nově narozených ano. S dalšími generacemi jsou jejich nohy větší a větší, protože se lidský organismus přizpůsobuje prostředí. Jedná se o evoluci.

V budoucnu budou ševci vyrábět větší boty. Sám nosím obuv pro pubescenty, ale když jsem byl ještě nezletilý, tak jsem měl obuv přiměřenou mému věku.

Myslíte si, že je na tom něco pravdy?

Zajímavá 0 před 180 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Teoreticky vzato, mohla by být průměrná velikost nohou populace větší v důsledku evolučních a životních stylů, ale to je velmi dlouhodobý proces, a tedy je nepravděpodobné, že by se projevil během jednoho nebo dvou životů. Co se týče vašich nohou, pokud jste dospělý, velikost vašich nohou se pravděpodobně nezmění, pokud nedojde k poranění nebo zdravotnímu problému.

Pokud jste však stále v pubertě, je možné, že se velikost vašich nohou ještě změní.

Výroba větších bot je víceméně odpovědí na poptávku – pokud je více lidí s většími nohami, bude více obchodů nabízet větší velikosti. Toto však neznamená, že by boty menší velikosti přestaly být vyráběny.

Nicméně pokud patříte k lidem s menšími nohami, můžete mít pocit, že se „technicky zmenšují“ v porovnání s rostoucí průměrnou velikostí nohy populace. Ale ve skutečnosti se velikost vašich nohou nezměnila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek