metalavenged

Je možné, že slovo NEWS vzniklo z počátečních písmen světových stran?

N – North
E – East
W – West
S – South

Vím, že to s tím nemusí souviset, protože samotné NOVINKY vyjadřují to, čeho se to obecně týká. Jen mi přišlo vtipné, že jsou novinky obecně ze všech koutů země. Může to být jen náhoda, jen se ptám na váš názor.
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že je to podle chemických prvků:
Ne – neon
W – wolfram
S – síra
Ty taky najdeš v každém koutě země.

Další odpovědi
annas

Otázka je nepřesná.

  1. Slovo NEWS – slovo zkrácené – má mnoho významů. Projděte si je a uvidíte, jaký je jejich původ, z kterých slovo zkratka vznikla.
  2. Pokud myslíte slovo news, tak má docela jiný původ. Podívejte se do odkazu.

http://www.ety­monline.com/in­dex.php?term=news

http://www.ab­breviationfin­der.org/cs/acro­nyms/news.html

Máte pravdu, že jedna z možností původu zkratky je taková, jak uvádíte.
Ještě odkaz na anglický zdroj
http://www.ab­breviations.com/NEWS

NEWS – North, East, West, South.

led

Nie, žiadne chemikálie, ani žiadne svetové strany, ale ako hovorí (čerstvo vymyslená legenda)
Slovo „news“ vzniklo v dávnoveku, pri love divočiaka, keď lovec sa ho snažíl privábiť a vydával tieto simulované zvuky maznavého krochkania s pocitom dobrej chute nového mäsa… Neskôr rannostredovekí Anglovia lovili už lukom a kedže sa im týmto spôsobom darilo uloviť viac zvere, začali pridávať ku koreňu slova „s“ symbol svišťajúceho zvuku letiaceho šípu, odvtedy prípona „s“ značí viac, teda veľa nového mäsa…

Ale každý jazykovedec si to vykladá inak. Ale môžte mi veriť, bola som pri tom. Tak a teraz buďte múdri…

Emefej

Ne. Tvoje teorie je sice zábavná, ale rozhodně není správná.

led

chcete poznať pôvod slova „news“, alebo skratky „NEWS“?

led

metalavenged, treba sa v otázke presne vyjadrovať a nezamieňať slovo so skratkou.
Preto moja odpoveď sa parodicky viazala na slovo, ktorého pôvod nemožno presne definovať.