Tom Mot

Je možné, že mi mobil při doručené SMS způsobuje pruhy na monitoru?

Zdravím,

jednou za čas, ne vždy, když mi přijde SMS a já mám mobil v těsné blízkosti monitoru, se mi na obrazovce občas ukáží pruhy, případně mi monitor blikne. Může toto skutečně způsobovat mobil nebo už šílím? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano, obvzláště pokud by šlo o analogový (CRT) monitor nebo analogový přenos signálu (VGA CANON 15 pin). Během přijímání/odesílání SMS dojde sice ke krátké ale intenzivní informační smršti mezi mobilem a stanicí, která může rušit spotřebiče v blízkém okolí. Zpravidla se to projeví v rádiích, aktivních reproduktorech apod… Ale proč na na monitoru?

Nemusí jít jen o rušení signálu, v některých případech může krátkodobě přestat fungovat řídící systém monitoru. Nemělo by se to stávat, protože všechna komerčně nabízená zařízení by měla být navržena a testována s ohledem na elektromagnetickou kompatibilitu, ale ani to není vyloučené.