pilostta

Je možné, že když máte někde dlouho uschovanou pyrotechniku, dá se po nějaké době považovat za nepoužitelnou?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zajisté máš na mysli zábavní pyrotechniku.

Výrobce udává expirační dobu zábavní pyrotechniky 10 let.
Po této době by se již neměla použít. Pokud ji použiješ a nedej bože něco se stane, jsi jednoznačně prohrávající.

Našel jsem ve skladu i starší a byla bez problémů. Nicméně byla použita v odpališti vymezeném bezpečnostním okruhem.

Další odpovědi
ivzez

Není to možné, je to jisté.

A místo „dá se považovat za nepoužitelnou“ bych použila přesnější:
»je nepoužitelná« (pokud se někdo nemíní zmrzačit).

aliendrone

Doufám, že se mýlím, ale… Jestlis našel „něco po dědkovi“, který si na konci války „něco ulil“ (nalezl – tehdy se toho všude válelo), popřípadě s detektorem něco vymrcasil, tak si dej VELKÉHO MAJZLA!!

Zejména německá výroba byla z pochopitelných důvodů náhražková, kvůli nedostatku materiálů i chemikálií se používalo všechno možné (a za normálních okolností takové použití by bylo nemyslitelné). Po takové době obvykle jsou nalezené „poklady“ nefunční/inaktivní, ale těch, které rády „zazlobí“ při pouhé manipulaci je také dost – a smůlu můžeš v takovém případě mít POUZE JEDNOU! (další až v „lepším příštím“) ;) :)