Smackdown

Je možné, že dokážu vyvolat adrenalín pouhou myšlenkou?

Kdykoli zapnout, zorničky se začnou silně rozšiřovat, a sem schopen ihned rychlého pohybu, nával silné energie, tělo se začne třást, pokud tohle dokážu, proč nedokážu ovládat relax a pohodu?
díky za jakékoliv odpovědi – díky, čau

Nejlepší odpověď
annas

Možné to je. Pokud své myšlenky nezvládáte, možná by bylo vhodné navštívit psychologa.

Pročtěte si článek, který souvisí s tímto tématem.

„Největší nepřátelé našeho mozku“

Stres ale může být i velmi škodlivý, pokud se jedná o dlouhodobý stres, který postrádá pozitivně vzrušující podněty. Neblahé účinky tohoto stresu mohou vést k celé řadě onemocnění, včetně úbytku mozkové kapacity. V obecné rovině čím je hladina kortizolu v krvi vyšší, tím se zhoršuje ukládání informací do paměti a může dojít i ke zmenšení některých klíčových oblastí mozku.

Reakce organismu na špatný stres ale mohou být různé. Zatímco jeden člověk na náročnou stresovou situaci bude reagovat návalem bojového hormonu noradrenalinu, pomocí něhož se dokáže problému postavit čelem, u jiného může dojít hned po vyplavení noradrenalinu k uvolnění adrenalinu, tedy hormonu strachu, a pak se člověk rozhodne raději buď k útěku, nebo k čemukoliv jinému, hlavně aby se vyhnul přímé konfrontaci s problémem. Další jedinec místo boje či útěku se raději vzdá.

Bohužel je-li člověk přesvědčen, že situaci nezvládne, endokrinní žlázy do krevního oběhu uvolní další stresový hormon, kortizol, který ve velkém množství doslova zabíjí mozkové neurony.

Člověk by se tedy měl naučit čelit náročným situacím, a to s přesvědčením, že je úspěšně zvládne. Pokud bude neustále myslet na nejhorší a na to, co se všechno může stát, pokládat si neustále otázky „co kdyby“, upadne do chronické úzkosti a časem si přidělá jen zdravotní problémy.

Když už jedince takové myšlenky napadají, pak se je musí naučit říkat nahlas a všechny své obavy pojmenovat, jedině tak si uvědomí důležitost/ne­důležitost těchto myšlenek a pokusí se nalézt alespoň nějaké řešení. Někdy postačí přiznat si nahlas: jsem nervózní nebo cítím úzkost. Pohled na danou situaci se pak rázem změní" atd-.

Jak bojovat v pokračování.

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:EQ­wyhywmgSsJ:https:­//www.novinky­.cz/zena/zdra­vi/367604-nejvetsi-nepratele-naseho-mozku.html+&cd=6&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Další odpovědi
Kepler

Jistě, vyplavit si adrenalin do krve je celkem jednoduché. Stačí intenzivně myslet na něco, z čeho dostaneme vztek. Ovládat své libé pocity už tak jednoduché není. Snad jen autosugescí. „Naštěstí“ máme drogy a chlast.:-))

Kelt

Všechno je trénink. Je to reakce těla. Stačí zaujmout určitý postoj, na něco se zaměřit a dostaví se výsledek. Taky má na to vliv stravování. Záleží co si říkám v duchu, nebo co cítím, nebo co vidím. Určité pořadí těchto vjemů utváří naši náladu a naše chování. Podstatou je reakce na podnět, jako o Pavlovova pokusu, pes vidí potravu, tak slintá. Přitom slyší zvonek a dostane potravu, tak slintá, když pouze slyší zvonek. To se několikrát opakuje a v mozku se to zafixuje a vědomá reakce se stává automatickou, podvědomou. Člověk reaguje podobně, ale může si vytrénovat potřebné reakce a chování. Nahrazení zautomatizované činnosti trvá několik dní, od 30 do , to se různí. To co jsme se naučili, nebo jednou použili, už automaticky umíme, i když ne tak, jako ten, kdo to provádí několikrát denně. Když jsem já např. neseděl přes deset let v autě nebo na kole, neznamená, že bych nebyl schopen řídit auto, nebo jet na kole.
A co v tvém případě? Co bych doporučil? Určitě konzultaci s odborníkem. A co můžeš dělat ty? Možností je hodně. Nejvíc o sobě víš ty a tak můžeš něco udělat? Například si klást otázky? Je pravda, že dokážu vyvolat adrenalin pouhou myšlenkou? Dokážu to kdykoli, nebo je to za určitých podmínek lepší, snadnější a jindy horší? Co spouští tuto reakci a co ji zastavuje? Má na to vliv konkrétní strava? Atd. Odpověď nečekej hned, ale nějak tu odpověď dostaneš .