Kepler

Je možné zapůjčit si pejska ze psího útulku a po nějaké době ho tam zase vrátit?

Z několika důvodů ho nemůžu mít natrvalo, ale rád bych měl společnost a kamaráda.

Odpovědi
Drap

Ano, většina útulků půjčuje pejska na procházku. Ale to, že bych si vzal psa a za měsíc ho vrátil tak asi nikdo nedělá.

Rančer

Lze, ale není to moc praktické. Obvykle si lidé pořizují psa z útulku natrvalo. Pokud jsou k tomu racionální důvody, proč psa vrátit, je to lepší, než se trápit. To se rýmuje, podívejme se. Pro psa jsou tyto změny stresující, za takovou dobu si k pánovi může utvořit emoční vztah. Vždy je třeba případnou adopci velmi zvážit.

Zdroj: https://www.mssoz­.cz/inpage/jak-predejit-vraceni-psa-do-utulku/

led

Keplere, nešťasník, treba si uvedomiť, že aj pes je človek. Nemyslím biologicky, ale aj pes dokáže prejavovať ľudské city… Ak ste v stave, keď máte vážne zdravotné problémy, zviera, nielen pes, dokáže pomôcť ale… ak počítate so skorým odchodom do nekonečných nadčasových diaľav, neviažte ho na seba. Aj pes má svoje emócie a city. Možno si pamätáte príbeh psa Hačikó, premietaný aj v našich zemepisných šírkach.
Píšete, že sa vám zle chodí a pes potrebuje pravidelné prechádzky bez ohľadu na počasie a vašu únavu. Ak veľmi chcete a potrebujete psa zoberte si „bytového psa do vrecka“ čínskeho pôvodu (prepáčte, to palácové mikrozvieratko má svoje oficiálne pomenovanie, ale nechcem ho prekrútiť), ktoré ani nechodí von.
Zatiaľ, pokiaľ môžete, chodievajte do psieho útulku a v možnostiach svojich síl a schopností pomáhajte so starostlivosťou o psie siroty.

led

Domine Joennes Keplerus, zvaný Kepler, prezradím vám tajomstvo Života. Tiež nie som najmladšia a Tetku Smrť stretávam a rozprávame sa spolu. Ale to neznamená, že si sadnem a založím ruky so životom bez budúcnosti. Na to jednoducho nemám čas! Jednoducho žite, žime, pokiaľ žijeme!
Žijete, aj my žijeme, až do príchodu Smrti a dovtedy svoj život nezahadzujte, práve naopak, postavte sa pevne na nohy a neklaňajte sa Smrti. Pre každého z nás raz príde. Nech počká, kým príde jej čas… Smrťou sa váš, náš život nekončí, ostávate žiť ďalej v pamäti iných… (aspoň dovtedy, pokiaľ si ľudia budú pamätať a budú chcieť pamätať… )

Kepler

Jde o to, že nejspíš umřu dřív než ten pes a čím dál hůř se mi chodí.

Rančer

Takto by člověk neměl uvažovat. Se psem se mládne, nejednomu člověku udělal radost, okořenil život. Ať už se rozhodnete jakkoliv, jen to dobré.