tazi5polka

Je možné vyrobit ropu chovem a následným stlačováním př. krys pod vysokým tlakem?

Prosím, berte můj dotaz seriózně. Četl jsem něčí příspěvek pod jedním starším článkem o elektromobilitě, kde tam toto jeden z autorů poznamenal, z toho důvodu mě to zajímá. Je něco podobného reálné?

Nejlepší odpověď
Kepler

O tom, že by se dala ropa získat zpracováním živočišných tkání jsem neslyšel a ani nic nenašel, i když to nevylučuji. Syntetické palivo se dá získat zpracováním odpadu, nejlépe plastového. Široce se využívají rostliny – z polysacharidů se kvašením získává ethanol, z řepkového oleje jejich methylestery – přidává se do bionafty. Existuje i 100 let stará technologie: tkáň zdrojové rostliny se vyšší teplotou rozkládá a slouží jako hlavní zdroj oxidu uhelnatého CO, který se ve Fischerově-Tropschově procesu slučuje s vodíkem H2 na uhlovodíky CnH2n+2 za přítomnosti vhodných katalyzátorů.

Další odpovědi
ivzez

Chovem a náísledným týráním zvířat
podle mne ropu nevyrobíte.

Kelt

Probírali jsme, že jedna teorie vzniku ropy je založena na tom, že velká stáda dobytka zapadla do močálu, bahna, a pod.

Edison

Jestli dovedeš napodobit něco z toho, co je tady: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ropa#Vznik_ro­py , tak by to mohlo fungovat…

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ropa#Vznik_ro­py

Dochy

Ano. Pokud vím tak nějaká kafilérka u nás se snaží z odpadu vyrábět bionaftu…
aha tak ne kafilérka, ale extra provoz který zpracovává to co přivezou z kafilérky…
http://www.en­viweb.cz/102806