paul1

Je možné říct, že se vytratila nuda?

Lidé, hlavně mládež nudu zahání u PC, mobilů chytrých i blbších, TV (a různých erotických hraček 🙂 ). Já jsem tedy už dávno neslyšel někoho, kdo by říkal, že se nudí.
Pro Drap a možné další:
Zeptal jsem se um. inteligence a tady je odpověď:
Některé studie naznačují, že technologie mohou být jedním z faktorů, které snižují pocit nudy u lidí. Například výzkum z roku 2018 ukázal, že lidé, kteří používají sociální média více než hodinu denně, se cítí méně osaměle a nudí se méně než lidé, kteří je nepoužívají1. Nicméně je důležité si uvědomit, že nadměrné používání technologií může mít negativní dopad na duševní zdraví a vztahy s ostatními lidmi.
Takže má domněnka byla potvrzena, i když konkrétní název výzkumu není uveden, ale to není důležité.

Nejlepší odpověď
elkon

Je to momentální pocit a záleží na aktivitě každého jednotlivce. Také se stává, že lenoch řekne že se nudí, protože je „líný udělat krok“, ale lenost nepřizná.

Další odpovědi
Mravenec

Bohužel spíš naopak, lidé se nudí, a proto tráví čas bezduchým sledováním sociálních sítí na mobilu, nebo si z nudy vymýšlí nemoci a psychické trable, panické ataky, a jiné nesmysly.

Themeansar

Digitalizace si z nudy udělala dobrý obchod, a tak se nuda vytratila

aliendrone

Já s tím souhlasím, venkoncem je to logické. O to větší průšvih ale vidíš, když se takový jedinec od techniky „diskonektí“ – to SÁM začneš před doposud nenudícími se elementy PRCHAT! 😮 😕

Však víš, plebs MUSÍ mít zábavu – pak je klid a pokoj. Vyřádí se na FB či jiných socsítích, párkrát k tomu postřílí bubáky v PC nebo Playstationu. To se pak vládne v pohodě. 🙂

Filip84

Ne, myslím si, že se mýlíš! 👌😀

I. Jsou (professionální) nuditelé. Všichni je známe: učitelé „uspávači hadů“. Většinou je to kumulace monotónního hlasu a komplikovaného myšlení. Roztěkanec všecko v hlavě komplikuje, nimrá se v banalitách, utíká mu podstata, a k tomu to podává monotónním hlasem. Já jsem, naposledy, zažil takového professionálního nuditele na professním školení řidičů, X roků zpátky. Po počátečním usínání jsem se v tom člověku zorientoval, vytáhl z paty veškerou možnou sílu a koncentraci, abych si z toho „balastu“, kterým nás obšťastňoval, vytáhl to podstatné, co by mi stačilo podat za 5 minut z cca 6 hodin. 👌🤪😅 Ostatní toho, přirozeně, nebyli schopni, tak byli kvalitně znuděni. 😎😂😂😂

II. Jsou znuděnci professionálové. Znuděnci z podstaty, lidé, které prakticky nic nezajímá, všecko je jim Wurst, vlastně se divíš, proč ještě žijí, kde vůbec berou sílu ráno vstát, nebo proč se obtěžují žvejkat jídlo. 😅 Ztráta času, ne, když je to – beztak – tady nebaví.

III. Jsou zmatenci, pomatenci, pacienti s hlavou etc., kteří nudí. Tady jsou taky, a já mám takového spolužáka. Jeho baví: pozorování ptáků (létacích 😅), chov včel, škodlivost PET plastů, třídění odpadu a podobně „sexy“ themata. Kdekoli, kde se vyskytne, ho buďto ostentativně ignorují, nebo si z něj dělají ostentativně legraci. A protože on je taky členem Clubo de autistas de Czecoslovaquia, tak mu to nedojde, strašně důležitě (on je vůbec důležitý, jako prdel, jako tři prdele – na důležitoskopu by měl 95 ze 100!) jim to vysvětluje, vyvrací, no a oni z něho mají úplnou prdel. Příklad: třeba opětovné používání PET flašek lahve. On nepoužívá opětovně PET flašky lahve, on si pití vozí ve skleněných flaškách lahve, primárně od píva, v takových těch nóbl, s porculánovým uzávěrem, sekundárně, protože jich nemá dost, si nakoupil v krámu s lučebnými pomůckami flašky lahve na uchovávání roztoků lučebných, i s takovou tou plastovou „punčochou“, tou síťkou, no a v tom si vozí vodu, nebo jiný pití. Jo, a ty flašky lahve od píva, aby se mu jako o sebe neotloukly, když nemaj tu „punčochu“ z plastu, nosí v batohu ve fuseklích! 🤦‍♀️😲 To je jako dílo!: on vytáhne prostě flašku ve fusekli, fusekli sundá, otevře ten porculánový uzávěr, napije se, uzavře porculánový uzávěr, nasadí fusekli a flašku lahve schová zpátky do batohu. A se diví, že po něm „všichni čumí“! 🙈🙈🙈 On, krom toho všeho, je ještě montér raditel, člověk, který má neutuchající potřebu všem kolem sebe radit, i když se ho o radu nikdo neprosí, a i když jsou ty jeho rady pakoniny. Takže, pokud má to „štěstí“, že nemá kolem sebe lidi, kteří si z něho ostentativně dělají prdel, tak dokonale otráví své okolí. On toho moc nenamluví (taky má slovní zásobu sedmiletého dítěte), ale hater je to neskutečný, dokáže „uzemnit“ cokoli. Jeho třeba baví – právě – taková ta themata, jako „existuje bůh, který se o nás stará?“, nebo „duchařina“, že jo, exorcismus, a tak. Problém je v tom, že se s ním o tom bavit nedá. On nic neví, to jsou rudimentární znalosti, strašně rád poslouchá, pokud máš co říct, s takovým až dětinským zápalem, ale běda, že mu bereš illuse a domněnky, ve kterých žije! Ne, opravdu to nemá smysl, ztráta času, s takovým člověkem.

IV. Nebaví každého placatý přístroj, počítač, atp. Někoho nebaví nic. 🤷‍♀️ Jenom tak tupě zírá, když má něco udělat, tak to odflákne, protože „chce mít klid“, nebaví ho vařit, nic. Co s takovým člověkem? Toho nezabavíš! 😅

Ne, ne, ani technika není všemocná, spíš je to naopak. Kdysi si fakani vyhráli s klackem a kameny, dneska mají playstation, iPlacatýTelefon, iPlacatýTablet, iTelevisor, iLaptop, iVibrátor, iMasturbátor, a co já vím, co ještě, a stejně jim je to pořád málo. Tak pořád čekají, až bude lepší iTelefon, nebo něco takového. 😅

Upadá běžná lidská komunikace, prostě to, že se sešla rodina, nebo – co já vím – že si rodina zahrála karty. Nebo člověče nezlob se. Protože fotr dodělává na compu resty do roboty, mamá se dívá na Angeliku, dceru Angelika nebaví, tak chatuje na iPlacatémTelefonu se spolužačkami a syn paří na playstationu. A znudění, a nasraní, jsou dokonale všichni! 😀

Drap

Ne neni to možné říct. Tvé tvrzení je pouze tvůj osobní náhled. Jinak je to smyšlený , ničím nepodložený nesmysl.