Avatar uživatele
paul1

Je možné říct, že se vytratila nuda?

Lidé, hlavně mládež nudu zahání u PC, mobilů chytrých i blbších, TV (a různých erotických hraček 🙂 ). Já jsem tedy už dávno neslyšel někoho, kdo by říkal, že se nudí.
Pro Drap a možné další:
Zeptal jsem se um. inteligence a tady je odpověď:
Některé studie naznačují, že technologie mohou být jedním z faktorů, které snižují pocit nudy u lidí. Například výzkum z roku 2018 ukázal, že lidé, kteří používají sociální média více než hodinu denně, se cítí méně osaměle a nudí se méně než lidé, kteří je nepoužívají1. Nicméně je důležité si uvědomit, že nadměrné používání technologií může mít negativní dopad na duševní zdraví a vztahy s ostatními lidmi.
Takže má domněnka byla potvrzena, i když konkrétní název výzkumu není uveden, ale to není důležité.

Upravil/a: paul1

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Filip84, Savier před 350 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Je to momentální pocit a záleží na aktivitě každého jednotlivce. Také se stává, že lenoch řekne že se nudí, protože je „líný udělat krok“, ale lenost nepřizná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mravenec

Bohužel spíš naopak, lidé se nudí, a proto tráví čas bezduchým sledováním sociálních sítí na mobilu, nebo si z nudy vymýšlí nemoci a psychické trable, panické ataky, a jiné nesmysly.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Themeansar

Digitalizace si z nudy udělala dobrý obchod, a tak se nuda vytratila

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Já s tím souhlasím, venkoncem je to logické. O to větší průšvih ale vidíš, když se takový jedinec od techniky „diskonektí“ – to SÁM začneš před doposud nenudícími se elementy PRCHAT! 😮 😕

Však víš, plebs MUSÍ mít zábavu – pak je klid a pokoj. Vyřádí se na FB či jiných socsítích, párkrát k tomu postřílí bubáky v PC nebo Playstationu. To se pak vládne v pohodě. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Ne, myslím si, že se mýlíš! 👌😀

I. Jsou (professionální) nuditelé. Všichni je známe: učitelé „uspávači hadů“. Většinou je to kumulace monotónního hlasu a komplikovaného myšlení. Roztěkanec všecko v hlavě komplikuje, nimrá se v banalitách, utíká mu podstata, a k tomu to podává monotónním hlasem. Já jsem, naposledy, zažil takového professionálního nuditele na professním školení řidičů, X roků zpátky. Po počátečním usínání jsem se v tom člověku zorientoval, vytáhl z paty veškerou možnou sílu a koncentraci, abych si z toho „balastu“, kterým nás obšťastňoval, vytáhl to podstatné, co by mi stačilo podat za 5 minut z cca 6 hodin. 👌🤪😅 Ostatní toho, přirozeně, nebyli schopni, tak byli kvalitně znuděni. 😎😂😂😂

II. Jsou znuděnci professionálové. Znuděnci z podstaty, lidé, které prakticky nic nezajímá, všecko je jim Wurst, vlastně se divíš, proč ještě žijí, kde vůbec berou sílu ráno vstát, nebo proč se obtěžují žvejkat jídlo. 😅 Ztráta času, ne, když je to – beztak – tady nebaví.

III. Jsou zmatenci, pomatenci, pacienti s hlavou etc., kteří nudí. Tady jsou taky, a já mám takového spolužáka. Jeho baví: pozorování ptáků (létacích 😅), chov včel, škodlivost PET plastů, třídění odpadu a podobně „sexy“ themata. Kdekoli, kde se vyskytne, ho buďto ostentativně ignorují, nebo si z něj dělají ostentativně legraci. A protože on je taky členem Clubo de autistas de Czecoslovaquia, tak mu to nedojde, strašně důležitě (on je vůbec důležitý, jako prdel, jako tři prdele – na důležitoskopu by měl 95 ze 100!) jim to vysvětluje, vyvrací, no a oni z něho mají úplnou prdel. Příklad: třeba opětovné používání PET flašek lahve. On nepoužívá opětovně PET flašky lahve, on si pití vozí ve skleněných flaškách lahve, primárně od píva, v takových těch nóbl, s porculánovým uzávěrem, sekundárně, protože jich nemá dost, si nakoupil v krámu s lučebnými pomůckami flašky lahve na uchovávání roztoků lučebných, i s takovou tou plastovou „punčochou“, tou síťkou, no a v tom si vozí vodu, nebo jiný pití. Jo, a ty flašky lahve od píva, aby se mu jako o sebe neotloukly, když nemaj tu „punčochu“ z plastu, nosí v batohu ve fuseklích! 🤦‍♀️😲 To je jako dílo!: on vytáhne prostě flašku ve fusekli, fusekli sundá, otevře ten porculánový uzávěr, napije se, uzavře porculánový uzávěr, nasadí fusekli a flašku lahve schová zpátky do batohu. A se diví, že po něm „všichni čumí“! 🙈🙈🙈 On, krom toho všeho, je ještě montér raditel, člověk, který má neutuchající potřebu všem kolem sebe radit, i když se ho o radu nikdo neprosí, a i když jsou ty jeho rady pakoniny. Takže, pokud má to „štěstí“, že nemá kolem sebe lidi, kteří si z něho ostentativně dělají prdel, tak dokonale otráví své okolí. On toho moc nenamluví (taky má slovní zásobu sedmiletého dítěte), ale hater je to neskutečný, dokáže „uzemnit“ cokoli. Jeho třeba baví – právě – taková ta themata, jako „existuje bůh, který se o nás stará?“, nebo „duchařina“, že jo, exorcismus, a tak. Problém je v tom, že se s ním o tom bavit nedá. On nic neví, to jsou rudimentární znalosti, strašně rád poslouchá, pokud máš co říct, s takovým až dětinským zápalem, ale běda, že mu bereš illuse a domněnky, ve kterých žije! Ne, opravdu to nemá smysl, ztráta času, s takovým člověkem.

IV. Nebaví každého placatý přístroj, počítač, atp. Někoho nebaví nic. 🤷‍♀️ Jenom tak tupě zírá, když má něco udělat, tak to odflákne, protože „chce mít klid“, nebaví ho vařit, nic. Co s takovým člověkem? Toho nezabavíš! 😅

Ne, ne, ani technika není všemocná, spíš je to naopak. Kdysi si fakani vyhráli s klackem a kameny, dneska mají playstation, iPlacatýTelefon, iPlacatýTablet, iTelevisor, iLaptop, iVibrátor, iMasturbátor, a co já vím, co ještě, a stejně jim je to pořád málo. Tak pořád čekají, až bude lepší iTelefon, nebo něco takového. 😅

Upadá běžná lidská komunikace, prostě to, že se sešla rodina, nebo – co já vím – že si rodina zahrála karty. Nebo člověče nezlob se. Protože fotr dodělává na compu resty do roboty, mamá se dívá na Angeliku, dceru Angelika nebaví, tak chatuje na iPlacatémTelefonu se spolužačkami a syn paří na playstationu. A znudění, a nasraní, jsou dokonale všichni! 😀

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne neni to možné říct. Tvé tvrzení je pouze tvůj osobní náhled. Jinak je to smyšlený , ničím nepodložený nesmysl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek